Dijital Kalkınma, Telekomünikasyon ve Kitle İletişim Bakanlığı, BT endüstrisini hızlandırılmış bir modda desteklemek için üçüncü önlem paketini başlatıyor. Ordudan vergiler, krediler, hibeler ve ertelemeler dahil olmak üzere on alanı vardır. Daire başkanı Maksut Shadayev, hükümet ve iş dünyası temsilcilerinin toplantısında bu konuda konuştu.Belki de en ilginç şey, BT endüstrisi çalışanları tarafından tercihli ipotek alma koşullarının açıklanmış olmasıdır. Nüfusu bir milyondan fazla olan şehirlerde ayda en az 200.000 ruble ve bölgelerde 150.000 ruble maaşı olan 22 ila 40 yaş arasındaki uzmanlar, ipoteklere% 5 faizle güvenebilirler.

“Moskova, St. Petersburg, Nizhny Novgorod gibi bölgelerin ek olarak faiz oranlarını kendi pahasına %3 oranında kapatmasını ve böylece ipotek oranının %2 olmasını umuyoruz”dedi Shadayev. Bakan, üç yıl içinde yaklaşık 50.000 BT uzmanının tercihli ipotek programı kapsamında olacağına inanıyor.

İkinci önemli nokta, ordudan mühlet. Shadayev’e göre ilgili karar taslağı zaten hükümette. BT uzmanlıklarıyla yakından ilgili özel bir eğitim veya öğretime sahip Dijital Gelişim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş şirketlerin çalışanları tarafından alınacaktır. “Bankalar, medya, bütçe kuruluşları gibi BT’nin önemli olduğu, ancak ana kısmı olmayan şirketlerde çalışan BT uzmanlarına ordudan bir soluklanma sağlamayı öneriyoruz”– Dijital Kalkınma Bakanlığı başkanı dedi.

Shadayev’e göre, fayda sağlayabilecek bilişim şirketlerinin sayısı artacak. Artık sahip olmadıkları Rus yazılımlarını uygulayan tüm yazılım entegratörleri olacak. Avantajlar, reklam satışı veya içerik aboneliklerinin satışı yoluyla ticarileşen tüm İnternet şirketleri için de geçerlidir. Ayrıca üçüncü paketin altında, siber güvenlik alanı da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda Rus yazılım donanım sistemleri üreten şirketler yer alacak.

“Bir BT şirketindeki çalışan sayısı sınırını kaldırdığımız konusunda Maliye Bakanlığı ile önceden anlaşmıştık – önceden en az yedi kişi olması gerekiyordu ve şimdi çok küçük şirketler avantajlardan yararlanabilecek”– dedi Maksut Shadayev.

Son olarak, bu yıl Dijital Kalkınma Bakanlığı 20 milyar ruble tutarında hibe tahsis etmeyi planlıyor.genel-22

Bir cevap yazın