Cruella de Vil, hepimizin bildiği acımasız kötü adam ve köpek avcısı moda tasarımcısı olmadan önce, o Estella’ydı. Disney’de Cruella — Estella kendini bulma yolculuğuna çıkarken makyaj ve saç çok önemli hikaye anlatıcılarıdır.

Emma Stone tarafından canlandırılan Estella, topluma daha fazla uyum sağlamak için, kötü şöhretli siyah-beyaz saçları gibi, kendine özgü parçalarını örtmek için genellikle makyaj ve saçı bir kılık olarak kullanır.

Saç ve makyaj tasarımcısı Nadia Stacey, “Basit saç ve makyajla, Cruella’nın kim olduğunu keşfetmeye başladığımızda, oynayabilmek için bu boş tuvale sahip olduğumuz anlamına geliyordu” diyor. Hollywood Muhabiri görünüşü geliştirme süreci hakkında. “Modada kim olduğunu henüz tam olarak çözememişti. Bana siluetini sürekli değiştirme, renkleri sürekli değiştirme fırsatı verdi.”

Emma Stone’da Cruella.
Laurie Sparham/ Disney+ / Nezaket Everett Koleksiyonu

1977 Londra’sından birkaç punk etkisi ile Stone’un Cruella yinelemesi daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor. Sıra makyajına geldiğinde, her zamankinden daha cüretkar – görünüşünü bir açıklama yapmak için kullanıyor. Bir sahnede karakterin gözlerinde “Gelecek” yazan siyah göz farı görülüyor.

Daha önce Stone ile çalışmış olmak Cruella eleştirmenlerce beğenilen hakkında FavoriStacey katılmaktan heyecan duydu Cruella takım. Stacey, Stone ile çalışmak hakkında “Oyun oynamak için gerçekten güzel, yaratıcı ve güvenli bir alan” diyor. “Ve makyajı çok seviyor. Şekerci dükkanındaki bir çocuk gibiydi, bu yüzden oynamama izin verdi.”

Stacey, ekibinin geri kalanı Naomi Donne ve Julia Vernon ile birlikte en iyi makyaj ve saç şekillendirme dalında 94. Akademi Ödüllerine aday gösterildi. Kategori ayrıca tanır Tammy Faye’in Gözleri, Coming 2 America, Dune ve Gucci’nin Evi. Daha önce, Stacey, dizideki çalışmasıyla BAFTA Ödülü kazandı. Favori.

Aşağıda, Stacey, THR ile Cruella’nın görünüşü üzerindeki etkiler, yine Stone ile işbirliği ve kötü adama modernize edilmiş bakış için görünümler yaratma hakkında sohbet ediyor.

Cruella’yı düşündüğümde, onun ikonik görünümü hemen aklıma geliyor. Makyaj ve saç için araştırmanıza nereden başladınız ve nelerden etkilendiniz?

Bu bir başlangıç ​​hikayesi, yani diğer versiyonlarda Estella ile daha önce hiç tanışmadınız. Ben de onun kim olduğunu düşünmek için Estella ile başladım. 1977’de Londra’da yaşayan bu genç kızı düşündüm. Sosyal olarak neler oluyor, hangi müziği dinliyor? Hangi kitapları okuyor? Bilirsin, böyle bir şey. Kendimi her zaman karakterin zihnine koydum ve oldukça basit, minimal bir ruj, biraz maskaralı bir eyeliner tipi kıza sahip olacağını hissettim. Basit saç ve makyajla, Cruella’nın kim olduğunu keşfetmeye başladığımızda, oynayabilmek için elimizde bu boş tuval vardı.

Ve Cruella’yla ilk tanıştığımız tüm bu anların çoğu, onun kapılarını kilitlediği ve bir etki yaratmak istediği büyük moda anlarıdır. Yani bu, ne kadar büyük gidebileceğimiz konusunda hiçbir engel olmadığı anlamına geliyordu. Gerçekten masadan hiçbir şey hissedilmedi. Her referansa baktım ve bir araya getirmek için her yerden bir şeyler ödünç almaya çalıştım, bu da çok punk hissettirdi.

Cruella’nın filmdeki makyajı, bir karakter olarak büyümeye ve değişmeye devam ederken bir hikaye anlatıyor. Bunu akılda tutarak, film boyunca değişen Emma’nın makyaj görünümünü nasıl yarattınız?

Hikaye anlatma sürecinin bir parçası olarak çok fazla kullanıldığı için saç ve makyajın kendi karakteri gibi olduğunu hissettim. En başından beri, bu siyah beyaz saçlı genç Cruella ile tanışıyorsunuz. Sonra saklaması gerekiyor, saçını boyaması gerekiyor. Ve orada bir makyaj değişikliği var, orada bir saç değişikliği var. Kılık değiştirmesi gerekiyor çünkü Barones, Estella’nın kim olduğunu biliyor, bu yüzden kendini tekrar gizlemek için makyaj ve saç kullanmak zorunda. “Kendini nasıl gizleyebilirsin?” diye düşünmek gibiydi. Büyük görünümlerin çoğu, bir tür maskedir, aldatmaya dayalıdır.

Henüz modada kim olduğunu çözememiş olması fikri hoşuma gitti. O zaman bu bana da oynama fırsatı verdi. Bana onun siluetini sürekli değiştirme fırsatı verdi. [and] renkleri sürekli değiştir. “Ah, o sadece koyu ruj sürerdi” sözüne bağlı kalmamız gerektiğini hissettiren hiçbir şey yoktu. Çöp kamyonundan çıktığı zaman, tüm kıyafetleri attığında, Barones’in bahar koleksiyonunu atıyor olması gibi. Sonra düşündüm ki, “peki, bu bahar koleksiyonuysa, makyaj pembeler, maviler, sarılar ve daha açık renkler olmalı.” Ama motosikletteyken ve yüzünde “Gelecek” makyajı varken, bu daha zor bir görünüm. Daha sonra siyah, kırmızı ve daha sert renkler olabilir. Yani her şey senaryonun içinde sizin bulmanız için var ve siz onu nasıl yorumluyorsunuz. Makyajı kendi karakteri gibiydi.

Tembel yüklenen resim

Laurie Sparham

Cruella’nın hikayesine modernize edilmiş bir bakış – bunun parladığından nasıl emin oldunuz?

Bence punk bunda büyük rol oynadı. 1977’de bu Londra’da çok büyük bir hareketti. Bunun görünüşte büyük etkisi olduğunu düşünüyorum çünkü punk birçok farklı görünüşün uyumsuzluğudur. Punk’ın genel özü ve estetiği kesinlikle görünüşte oynadı çünkü 18. yüzyıldan kalma bir peruk gibi bir şey alırdım, ama sonra karıştırıp hafifçe eğik giyerdim, bu yüzden aynı değildi. bence gelen Favori bu beni cesaretlendirdi çünkü bu bir dönem parçasıydı, ama aynı şekilde biz de bir şeyler yaptık. Favori bu dönem doğru değildi. Çizgileri biraz bulanıklaştırdık. Bu yüzden daha önce yapmaktan cesaret edip tekrar denemeye cesaret ettiğimi düşünüyorum. Ve her zaman bir şekilde ilişkilendirilebilir olmasını istedim. İnsanların Estella’nın görünüşüne bakmasını ve onlardan ilham almasını istedim.

Sonra Emma ile tekrar işbirliği yapmak nasıldı? Favori?

O çok harika. O çok eğlenceli ve çok kolay. Birlikte çok eğleniyoruz. Oynamak için gerçekten güzel, yaratıcı, güvenli bir alan. Makyajı da çok seviyor. Makyajı ve ürünleri seviyor ve onlardan biraz heyecan duyuyor. Yani şekerci dükkanındaki bir çocuk gibiydi, bu yüzden oynamama izin verdi. Gerçekten çok iyiydi ve onun bu karaktere dönüştüğünü görmek harikaydı, çünkü bu doldurulması gereken büyük ayakkabılar ve onun harika bir iş çıkardığını düşündüm.

Cruella, saçı, makyajı ve kıyafetleriyle kendini görünüşüyle ​​ifade ediyor. İzleyicilerin bir açıklama yapmak için moda ve güzelliği kullanma mesajından ne çıkardığını umuyorsunuz?

Saçın ve makyajın yaptıklarının verdiği tepki beni kesinlikle şaşırttı. Gerçekten güzel olan şey, filmde her zaman o ilerledikçe, kendine olan güveninin arttığını hissetmemdi. Görünüşü büyüdü ve daha cesur oldu. [Her makeup] ona kendisi olma güvenini veriyordu. Ve sonunda, bu maskelerin arkasına saklanmak yerine, onu son gördüğümüzde, bu güzellik makyajında. Hâlâ onun Cruella görünüşü ama çok güzel. Kendini kabul etti ve “Ben buradayım. Ben Cruella’yım.” Ve arkadaşları bundan hoşlanmasa bile, “ben buyum” der.

Açıkçası, o sırada böyle bir şeyin olacağını hayal bile edemezsiniz. Daha önce bu tür bir maruziyete sahip olacak hiçbir şey üzerinde çalışmamıştım. Yani bunu yapacağını bilmiyordum, ama kim oldukları için mücadele ettiklerini söyleyen insanlardan çok güzel mesajlar aldım. Ve bir karaktere bürünmek ve başka biri olmak ve bir kişilik yaratmak için cosplay ve benzeri şeyler yapan birçok insan, onlara gerçekten yardımcı oluyor. Kilit altında olduğumuz için, sanırım herkes makyajla uğraşmadı, değil mi? Bu yüzden, insanların görünüşe dair kendi yorumlarını yapmaları gerçekten çok heyecan verici ve gerçekten çok hoştu.

Tembel yüklenen resim

Disney

Röportaj, uzunluk ve netlik için düzenlendi.sinema-2

Bir cevap yazın