Elsa Lanchester, 1935'te Frankenstein'ın Gelini'nde Frankenstein'ın Gelini olarak.

resim: Evrensel Resimler

Universal’ın Karanlık Evreni Marvel’ın günümüzde çok havalı görünmesini sağladıktan sonra sinematik bir evren inşa etmeye yönelik birçok girişimden biri olan yerden kalkmadan öldü. Ancak izleyiciler, Tom Cruise liderliğindeki ilk filmi için “evet, hayır” dedi. Mumya2017’de. Karanlık Evren için yapılan çeşitli planlar arasında, Frankenstein’ın gelini Başrolde baş gelin rolünde Angelina Jolie ve 2019 Sevgililer Günü için planlanan bir sürümle Javier Bardem’in kocası olarak rol aldığı.

Gibi diğer Evrensel Canavarlara benzer Görünmez Adam ve Kurt adamGelinin filmi Bildirildiğine göre şimdi yeniden yazılıyor görünürde sinematik bir evrenin en ufak bir kokusuyla tek başına ayakta durmak. Bu arada senarist David Koepp (Kimi, Gitmeliydin) yeniden yapılanma girişiminin “dramatik tarihi” hakkında açıldı Çarpıştırıcıya. Filmi Bill Condon’la birlikte “harika büyük bir film” olarak tanımladı (En Büyük Şovmen, Güzel ve Çirkin 2017) direkt ekli. Bunu iki zaman dilimini göz önünde bulundurarak yazmıştı ve en azından ilki için aksiyon ve korku karışımı olmayacaktı. Mumya için gitmeye çalıştı. Diğerlerine benzer 1870’lerde ayarlayın Frankenstein Filmler olsaydı, filmin ilk kısımları “müsrif, güzel, gotik bir korku prodüksiyonu” olurdu. Bu, “ilk 30 veya 40 sayfa” için plandı, bundan sonra Gelin 150 yıl sonra şimdiki zamanımızda yeniden uyanmadan önce “hareketsiz kalacaktı”.

Ama sonra Mumya geldi ve karanlık evreni de alarak fışkırdı. Koepp daha sonra senaryoyu çok daha küçük olacak şekilde yeniden yazdı, ancak bu da işe yaramadı. O zamandan beri projeden ayrıldı ve yeni bir yeniden uyarlama girişiminde neler olduğunu bilmese de, bunun senarist işinin sadece bir parçası olduğunu anlıyor. “Gelin Belli ki bir hazine ve bana ait değil. Ve bunda gerçekten çok iyi iki becerim var, bu yüzden başka birinin denemesine izin vermek kesinlikle adil.”

Universal, karakterle ne yapacağını bulmaya çalışırken, Apple ve A24’ün bu konuda kendi yollarını buldukları söyleniyor. 2020’de geri döndükleri bildirildi Scarlett Johansson’a takıldı basitçe adlandırılan modern bir yeniden anlatımda karakteri oynamak için Gelin, gerçek kimliğini bulmak için kocasından kaçan ve kendini kendi suretinde yeniden yaratan, uydurma bir eş olduğu yer. Bu… ilginç bir öncül, ancak Universal, Gelin’i ve onun canavarca sevgilisini ikinci kez sinema yaşamına getirmenin bir yolunu bulana kadar sizi oyalamak zorunda kalabilir.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7

Bir cevap yazın