Uzun bir bekleyişti ancak Intel’in 30 Mart’ta piyasaya sürülen ilk Ayrık grafik ailesi Arc Alchemist GPU’larının piyasaya sürülmesinden yalnızca birkaç gün sonrayız.

Intel’in İlk Ayrık Grafik Ailesi, Arc Alchemist GPU’ları Sonunda 30 Mart’ta Piyasaya Sürülüyor

Ayrık GPU segmentine üçüncü bir oyuncunun girmesi hepimizi heyecanlandırıyor. Mavi takımın katılımıyla, GPU pazarının oyunculara daha fazla seçenek, daha iyi performans, yepyeni özellikler ve daha fazlasını sunarak daha da rekabetçi hale gelmesi beklenebilir. Önümüzdeki hafta, 30 Mart’ta Intel, Alchemist Xe-HPG mimarisine dayalı ilk Arc GPU ürünlerinin perdelerini nihayet kaldıracak.

3DMark CPU Karşılaştırmalarında Intel Core i9-12900KS Core i9-12900K’dan %15’e Kadar Daha Hızlı

Şirket, kısa bir teaser yayınladı. Twitter beslemesi Bu, bir dizüstü bilgisayarın neye benzediğini açıkça gösterir. Özetlemek gerekirse, Intel, dizüstü bilgisayar / dizüstü bilgisayar segmenti için Arc Alchemist GPU’ları ilk olarak 2022’nin ilk çeyreğinde, ardından masaüstü varyantlarını ikinci çeyrekte ve iş istasyonu varyantlarını üçüncü çeyrekte piyasaya sürme planını duyurdu.

Intel’in ilk Arc Alchemist GPU’ları, ikisinin en küçüğü olan ve giriş seviyesi ve ana akım çözümler için tasarlanmış SOC2 kalıbını temel alacak. Çipin Arc A350M, Arc A370M ve Arc A380M gibi çok çeşitli dizüstü bilgisayar yapılandırmalarında çeşitli GPU’lara güç vermesini bekleyebiliriz. Daha yüksek performans isteyenler için, biraz sonra piyasaya sürülmesi planlanan ancak Q2 2022 zaman çerçevesi içinde planlanan SOC1 kalıbı için biraz beklemeleri gerekecek.

Intel ayrıca 30 Mart’ta saat 8’de (Pasifik Saati) resmi açılışı için bir Arc etkinliğine ev sahipliği yapacak. Etkinlikte Intel, ürün özellikleri, tasarımları, demoları, performansı ve fiyatları dahil olmak üzere ilk bağımsız grafik serisinin tüm ayrıntılarını açıklayacak. Etkinlik sırasında HP, Dell, ACER ve Samsung’dan tasarımlar bekleyebilirsiniz. Şimdiye kadar bildiğimiz her şeyin tam özeti için bu sayfaya gidin.genel-17

Bir cevap yazın