Öyle görünüyor ki Kulüp evi çılgınlığı yavaş yavaş ölüyor – Spotify, canlı sohbet uygulaması Greenroom’da değişiklik yapan en son şirket. İç kaynaklara göre, BloombergSpotify, Greenroom’u ana uygulamaya entegre etmeyi ve onu Spotify Live olarak yeniden adlandırmayı planlıyor.

Değişiklik, görünüşe göre yılın ikinci çeyreğinde, tüm özelliklerin Spotify’a taşınmasıyla gerçekleşiyor. İçerik oluşturucular Spotify Live’da sohbetler düzenleyip başlatabilecek ve aboneler bunları ana uygulamada dinleyebilecek.

Değişikliğe bağlı başka bir kanıt daha var – konuyu Bloomberg ile paylaştığı iddia edilen geliştirici Steve Moser tarafından beta uygulamasında bulundu. Spotify, Clubhouse’un popülaritesine tepki gösterdi. geçen yıl, sosyal ses uygulaması Locker Room’un yapımcısı Betty Labs’i satın alarak patladı ve ardından ürünü Greenroom olarak yeniden markalaştırdı.

Clubhouse’un kısa süreli başarısı, birçok şirketin işlevselliği kopyalamaya çalışmasına neden oldu – Twitter, Spaces’ı tanıttı ve Facebook Live Audio Rooms’u başlattı. SensorTower’dan alınan verilere göre, Clubhouse, aynı yılın Şubat ayındaki en yüksek 9.6 milyon aktif kullanıcı sonucuna kıyasla, Ekim 2021’de 1 milyondan az aktif aylık kullanıcıya ulaştı.

bizim almak

Greenroom’u Spotify’a entegre etmek, muhtemelen akıllıca bir seçimdir, çünkü bağımsız uygulama başarısız oldu ve Temmuz 2021 itibariyle iOS’ta yalnızca 140.000 yüklemeyi başardı. Öte yandan Spotify, 2021’i 406 milyon aktif kullanıcı ve 180 milyon aboneyle sonlandırdı ve onlara bu Clubhouse benzeri yayınları dinleme fırsatı vermek, bu özelliğe yeni bir hayat verebilir.

Ayrıca ilginç bulabilirsiniz:telefon-1

Bir cevap yazın