Rosbank tarafından yapılan bir araştırmaya atıfta bulunan RIA Novosti’ye göre, Mart 2021’de Mir ödeme kartlarına olan talep geçen yılın aynı ayına göre üç katına çıkarken, Rusların kartın dijital bir versiyonunu yayınlama olasılığı daha yüksek.

Ocak-Mart 2022 döneminde Mir banka kartlarına olan talep, 2021 yılının aynı dönemine göre 2,4 kat arttı. Aynı zamanda, tamamlanmamış Mart 2022 için satışlar, 2021’in aynı ayına ait rakamlara kıyasla şimdiden üç kat rekor bir artış gösteriyor.


“RIA Haberleri”Şubat 2022’nin başından itibaren Mir kartlarının payı Mart ayına kadar oldukça istikrarlıydı. Ancak, Apple’ın ödeme hizmetlerine erişimi kısıtlama kararının yanı sıra Mastercard ve Visa ödeme sistemlerinin kartlarının Rus bankalarındaki işleyişine ilişkin açıklamaları karşısında Mir kartlarına olan talep zirveye ulaştı ve artış %427 oldu.

Mir dijital kartlarına gelince, Ocak ayında payları toplamın %13’ü ve Mart ayında zaten %44,5’ti. Mart ayının iki haftasında dijital kart sayısı Şubat 2022’ye göre 5,5 kat arttı.genel-22

Bir cevap yazın