Altyapı girişimleri, özellikle ödeme altyapısı sağlayıcıları söz konusu olduğunda, dünya genelinde girişim dolarlarını çekmeye devam ediyor. No-code da berabere kalır. İkisinin karışımı olan bir girişim, Kolombiya merkezli Bogota’da bulunabilir. SimetrikA Serisi finansman turunda “100 milyon doların kuzeyinde” bir değerlemeyle 20 milyon dolar toplayan .

Başlangıç, altyapısının, kod içermeyen bir teklif aracılığıyla mutabakatı otomatikleştirerek bir şirketin finansal işlemleri üzerinde “daha fazla kontrol ve şeffaflık sağladığını” söylüyor. Başka bir deyişle, şirketin yazılımının kurucu ortağı ve COO’su Santiago Gomez, çok sayıda işlem ve rapora sahip finansal ekipler için mutabakatı otomatik hale getirdiğini söylüyor. Finansmanlarına “gerçek zamanlı görünürlük, izlenebilirlik ve temiz bilgi” sağlamak amacıyla bu finansal bilgileri uzlaştırarak çalışır.

TechCrunch’a konuşan Gomez, “Bizi rakiplerden daha iyi yapan şey, finans ekiplerinin elektronik tablo benzeri bir arayüzle büyük bir veri arka ucunu yapılandırırken teknoloji ekiplerinden bağımsız olduğu bir hizmet olarak sunulmasıdır” dedi.

Başlangıç, Y Combinator’ın Kış 2018 kohortundan çıkan Ropeo adlı bir e-ticaret şirketinin pivotundan sonra 2019’da kuruldu. Geçen yıl her aya göre %20 büyüyor ve yılı, yıllık yaklaşık 10 milyon dolarlık yinelenen gelirle bitirmeyi bekliyor. kurucu ortağı ve CEO’su Alejandro Casas.

“Gelirimizin ve finansmanımızın %45’inden fazlasını ürün geliştirmeye yatırıyoruz” dedi.

Simetrik kısa süre önce, ödeme hizmetleri şirketlerinin farklı ödeme yöntemlerine doğrudan bağlanabilmelerini sağlayan bir ödeme yöntemleri düzenleyicisi sunmaya başladı. Gomez’e göre bu, şirketleri aylarca süren çalışmadan ve binlerce dolarlık yatırımdan tasarruf etme potansiyeline sahip.

Gomez, “Ödeme yöntemleri ortamı, BNPL’nin, ihraççıların, cüzdanların ve sadakat programlarının çoğalmasından kripto cüzdanlarına ve nakit ağlarına kadar giderek daha doygun ve karmaşık hale geldikçe, Simetrik gibi ödeme düzenleyicileri para hareketi ve veri defterleri için anahtar olacak” dedi.

Başlangıç, piyasaya sürülmesinden bu yana geçen iki yılda, yılda 75 milyar dolarlık TPV’yi (toplam portföy değeri) uzlaştırdığını söylüyor. Bugün 10 ülkede 45 müşterisi var ve 25 ülkede işlem yapıyor. Müşteriler arasında Rappi, Mercado Libre, Bancolombia, Clip, Ualá, DLocal, Nubank, Oxxo ve Payu gibi bir dizi yüksek büyüme oranına sahip Latin Amerika kuruluşu bulunmaktadır. Ayrıca yakın zamanda Chai Payments’ı Güney Kore’den müşteri olarak aldı.

“Ödeme ve fintech şirketleriyle yakın çalışma deneyimi, birçok farklı ürünü kullanan şirketler için hala birçok engel olduğunun farkında olun. Casas, artan talebi karşılamak için çeşitli ödeme yöntemlerinin olduğunu söyledi. “Hızlı görüyoruz Yeni şirketlerle küresel düzeyde ödeme yöntemleri alanında büyüme her gün piyasaya çıkıyor.”

New York City merkezli FinTech Collective, Tiger Global ve Moore Capital’in katılımını da içeren A Serisi finansmana öncülük etti. gibi mevcut destekçiler Cometa (şirketin tohum turunu yönetti) ve Monashees. Addi CEO’su Santiago Suarez ve Plaid’in kurumsal strateji ve geliştirme başkanı Jason Pate dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok melek yatırımcı da tura para koydu.

20 milyon dolarlık öz sermayeye ek olarak, Simetrik ayrıca 4 milyon dolarlık girişim borcunu da güvence altına aldı. Şirket, kuruluşundan bu yana toplamda 29,3 milyon $ öz sermaye ve borç artırdı.

FinTech Collective’in müdürü ve firmanın gelişen pazarlar başkanı Carlos Alonso Torras, firmasının ekibin “odaklanma ve azmine” çekildiğini söyledi.

“Şirket tarafından halihazırda dağıtılan mutabakat teknolojisi, bir ödeme düzenleme platformu oluşturma vizyonunu güçlü bir şekilde tamamlıyor. Torras, TechCrunch’a verdiği demeçte, Simetrik, LatAms’ın en iyi teknoloji oyuncularının operasyonel ihtiyaçları ve süreçleri hakkında derin bir anlayışa sahipken, ikincisini böyle bir bakış açısından inşa etmek için benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. “Bu, kodsuz çözümün, bir bölgedeki temel bir sorunlu noktaya hitap eden mutabakatı otomatikleştirme konusundaki gerçek yeteneğinin yanı sıra, son derece hızlı bir şekilde sayısallaştırılıyor.”

“Simetrik, Latin Amerika’nın ötesinde agresif bir şekilde ölçeklenmek için bir temel oluşturdu” diye ekledi.

Cometa, “Simetrik, Latin Amerika’nın süper uygulamalarının, en iyi bankalarının ve perakendecilerinin banka ekstresi işlemlerini uzlaştırma ve şirket defterlerine ödeme ekleme biçiminde devrim yaratıyor” dedi.

Şirket, yeni sermayesini kısmen işe alım için kullanacağını söylüyor. Bir yıl önce 72 çalışanı vardı. Şu anda, dünya çapında 100 çalışanı daha işe almayı planlayan yaklaşık 200 çalışanı var. Ayrıca fonları, düzenleyiciyi geliştirmeye ve EMEA ve APAC’a genişlemeye devam etmek için kullanmayı planlıyor.genel-24

Bir cevap yazın