Kişiselleştirilmiş işyeri ruh sağlığı girişimi Oliva, tohum finansmanı turunda 4,84 milyon sterlin topladı.

2020’de kurulan Oliva, çevrimiçi zihinsel sağlık hizmetlerinin yükselişiyle ortaya çıkan “sözde bilimsel uygulamalar ve yarı pişmiş, kanıtlanmamış çözümler dalgasının” cevabı olduğunu söylüyor.

Londra merkezli girişim, çalışanlara tükenmişlikten düşük benlik saygısına ve kaygıya kadar işle ilgili zihinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkmaları için ısmarlama destek sağlıyor.

Şirket, 2021’de 2.2 milyon sterlinlik ön tohum yatırımıyla başlatılan platformunun klinik olarak desteklendiğini ve “%100 kanıta dayalı bakım modeline” sahip olduğunu söylüyor.

Oliva, son finansman turunun Avrupa’daki bir akıl sağlığı girişimi için en büyük tohum zammı olduğunu söylüyor.

Yatırım, tohum aşamasındaki yatırımcı Stride VC tarafından yönetildi. Erken aşamadaki yatırım şirketi Moonfire tarafından ek yatırım sağlandı.

Yeni dijital araçlar oluşturmak, ek diller ve saat dilimleri eklemek ve atölye çalışmaları ve kendi kendine rehberli içerik eklemek için sermaye enjeksiyonunu kullanacak.

Oliva, KOBİ’leri ve hızlı büyüme gösteren şirketleri hedefliyor ve müşterileri arasında edtech Learnerbly, uzaktan yazılım test cihazı Maze ve açık bankacılık şirketi Belvo’yu sayıyor.

Oliva’nın kurucu ortağı ve CEO’su Javier Suarez, “Vizyonumuz, Avrupa’nın en kapsamlı ve klinik olarak onaylanmış işyeri ruh sağlığı platformu olmaktır” dedi.

“İşletmeler, daha iyi destek sağlama ve ruh sağlığıyla ilgili devamsızlığın etkilerini azaltma ihtiyacını giderek daha fazla fark ettiğinden, Oliva, önleme ve erken müdahaleyi hedeflemek için tedavinin ötesine geçen, göze çarpan kanıta dayalı bir platformdur.”

Suarez, iş seyahati girişimi TravelPerk’i kurmanın ve büyütmenin baskısından kaynaklanan zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele ettikten sonra Oliva’yı kurdu. Doğru terapisti bulmak, işyeri ruh sağlığının önemini anlamasına yardımcı oldu.

Oliva desteklemeyi hedefliyor altıda bir Araştırmaların gösterdiği gibi, işyerinde ruh sağlığı sorunları yaşayan insanlar, %12.7 Birleşik Krallık’taki tüm hastalık devamsızlık günlerinin sayısı.

Şirket, 2021’in başından bu yana gelirinin aylık %30’dan fazla arttığını söylüyor.genel-11

Bir cevap yazın