Uber, Çarşamba günü, kritik sorunları ele almak ve platform deneyimlerini geliştirmek için araç çağırma şirketi ile sürücüler arasında iki yönlü bir diyaloğu kolaylaştıracak ilk Ulusal Sürücü Danışma Konseyi’nin başlatıldığını duyurdu.

Girişim, bağımsız bir kurul tarafından izlenen forum aracılığıyla sürücülerin sesini masaya getirecek. Ulusal Sürücü Danışma Konseyi (DAC) açılış toplantısını Gurugram’da gerçekleştirdi.

Uber yaptığı açıklamada, konseyin bir parçası olmak için, bağımsız bir inceleme kurulu tarafından yürütülen üç aşamalı bir süreçle altı metropolden 35’ten fazla sürücünün seçildiğini söyledi.

Bu sürücüler, arabalar, otomatik çekçekler ve motosikletler dahil olmak üzere Uber’de bulunan çeşitli ürün tekliflerinde çalışır ve platformdaki on binlerce sürücünün çıkarlarını temsil eder.

Şirket, “Uber bugün Gurugram’da düzenlenen ulusal açılış toplantısıyla ilk Ulusal Sürücü Danışma Konseyi’nin lansmanını duyurdu” dedi.

Açıklamada, ilk toplantı için danışma konseyi, sürücü kazançları ve desteğine özel olarak odaklanarak, “Uber’in iyileştirme yapmaya kararlı olduğu bir alan” olmak üzere çok çeşitli konuları tartışmak üzere ele aldı.

DAC, konseyin çalışmaları üzerinde bağımsız gözetim sağlamak için Bengaluru merkezli bir düşünce kuruluşu olan Aapti Enstitüsü tarafından yönetilen bir üçüncü taraf inceleme kuruluna sahiptir.

Yönetim kurulu, DAC’nin oluşturulmasına yardımcı olmaktan tartışmaları yönetmeye, eyleme geçirilebilir içgörüleri ortaya çıkarmaya ve takiplere kadar, girişimin sabitlenmesine yardımcı olacaktır.

Birkaç ayda bir, konseyin bir parçası olan sürücüler geri bildirim paylaşmak, fikir önermek ve kendilerini etkileyen sorunları tartışmak için Uber Hindistan liderlik ekibiyle buluşacaktı.

Uber Hindistan ve Güney Asya Başkanı Prabhjeet Singh, “Sürücü Danışma Konseyi, sürücüleri doğrudan dinlemek ve ihtiyaçlarına yüzde 100 odaklanmak için en ciddi girişimimizdir.” Dedi.

Singh, ürünü oluşturmak, süreçleri kurmak veya doğru ortaklıkları seçmek olsun; doğrudan geri bildirim, eyleme dönüştürülebilir içgörüler ve daha derin katılım, herkes için faydalı sonuçların elde edilmesine yardımcı olacaktır, diye ekledi.
genel-8

Bir cevap yazın