Birisi Yazım Denetimini Hackledi başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Katherine Frey/Washington Post (Getty Resimleri)

Hiçbir şeyin kutsal olmadığını kanıtlamak, pisliğin teki web sitesini hackledi Ulusal Spelling Bee için site kullanıcılarının kişisel bilgilerini çalmıştır.

Gizmodo, Arı’nın ihlal edildiğini ilk fark etti zorunlu bir veri ihlali durumunda dosyalama Şubat ayında Kaliforniya Başsavcılığına sunulmuştur. Bildirime göre, dijital bir davetsiz misafir, daha önce bilinmeyen bir güvenlik açığını kullanarak heceleme.com 12 Ocak’ta, kullanıcı adlarını çalma fırsatını değerlendirerek, ve şifreler. Site büyük ölçüde yarışmacıların ebeveynleri, sponsorları ve öğretmenleri için bir kaynak portalıdır.

Scripps’in dış iletişim kıdemli direktörü Michael Perry, Gizmodo’ya gönderdiği bir e-postada, on binlerce kullanıcının e-posta adresinin ifşa edildiğini açıkladı. hack sonucunda: “Halka açık başvurulara göre, kabaca 54.800 e-posta adresi savunmasızdı. Bunların sayısı belirsiz ve yaşlı ve/veya aktif değil” dedi. E-posta adreslerinin kullanıcı adı olarak mı kullanıldığı, yoksa çalınan oturum açma bilgilerinden ayrı olarak mı saklandıkları hemen belli değildi.

Olayı öğrendikten sonra, Scripps araştırmak için bir dijital adli tıp firması tuttu ve ayrıca kolluk kuvvetleriyle temasa geçti. Web sitesi de hızlı bir şekilde yamalandı. “Şifreleri devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere hızlı ve uygun önlemleri aldık. Etkilenen tüm kullanıcıları bilgilendirdik,” dedi Perry.

Scripps, kullanıcılara şifrelerini, özellikle de diğer kişisel hesaplar için kullanılmış olabilecek siteyle bağlantılı şifreleri değiştirmeleri talimatını verdi. The Bee, 2008’den beri The Wayback Machine adlı web sitesi aracılığıyla çevrimiçi kayıtlar sunuyordu. gösteriler.

Çok değil Perry’ye göre olayla ilgili endişeleri olan Bee’ye ulaştık. “Şirket aldı Kullanışlı Kullanıcılar bilgilendirildikten sonra gelen aramaların veya e-postaların sayısı [of the hack]. Her birine yanıt verdik ve daha fazla endişe dile getirilmedi” dedi.

Scripps Ulusal Spelling Bee en çok ünlü yarışma Her yıl ABD’nin dört bir yanından bir kadroyu bir araya getirerek, dostane bir konuşma yarışması için bir araya getiriyor. Geçen yıl, Zaila Avangard tarih yazdı turunçgil bitkilerinin bir cinsi olan “Murraya” kelimesini heceleyerek kazanan ilk Siyah Amerikalı yarışmacı olarak.

Amerika’nın heceleme sınavını hacklemek, dijital çağ için gerçekten bir tür ahlaki düşük nokta gibi görünüyor. Elbette, siber suçlular, bilgisayardan taciz etme ve çalma konusunda tam bir vicdansızlık sergilediler. okullar, kiliseler, hastaneler, cenaze evleri, kar amacı gütmeyen ve hayır kurumları

…Ama sevgili Tanrım, heceleme yarışması mı? Saf, masum eğlencenin kalesi mi?! Lanet olası heceleme işini rahat bırak! Her şeyden çok, bilgisayar korsanlarının hemen hemen hack yapacaklarının bir başka kanıtı herhangi bir şey. Açık bir kapı veya pencere varsa, birileri içinden tırmanacaktır.genel-7

Bir cevap yazın