CD Projekt Red, yeni Witcher oyununun resmi duyuru sanatında gösterilen madalyonun aslında bir vaşak olduğunu doğruladı.

Ile konuşmak Eurogamer, CD Projekt Red küresel iletişim direktörü Robert Malinowski, “Tamam, bazı gizemler bu kadar gizemli olmamalı” dedi Malinowski. “Madalyonun aslında bir vaşak şeklinde olduğunu doğrulayabilirim.”

Polonyalı geliştirici, yeni bir Witcher oyunu geliştirdiğini duyurduğunda, çoğu kişi, yalnızca serideki canavar avcılarına ait olan karla kaplı madalyonun bir kedi olduğunu düşündü.

Her ne kadar spekülasyon duyuru görüntüsünden başlasa da, serinin hayranlarını madalyonun ilişkili olabileceğine inandıran “School of the Cat” – serinin kanonunda ragtag Witchers tarafından kurulan bir okul – referansları var. Ayrıca Rivialı Geralt’ın Witcher serisindeki üvey kızı Ciri’nin The Witcher 3: Wild Hunt’ta yer alan madalyonu bir kedi olduğu ve canon’daki Cat School’dan geldiği için oynanabilir kahraman olacağı teorisi var.

Bununla birlikte, CD Projekt Red, bunun bir vaşak olduğunu doğruladığına göre, Witcher kanonunda bir vaşak referansı olmadığı için teoriler başka bir yere gidebilir. Eurogamer’ın işaret ettiği gibi, evrendeki bir vaşakla ilgili tek referans şurada yayınlanan hayran kurgusundan gelir. The Witcher Fandom Wiki. Hikaye, cadı Lambert ve büyücü Kiera Metz’in bir araya gelip Kedi Okulu’nu Lynx Okulu olarak yeniden şekillendirdiğini açıklıyor.

CD Projekt Red’in vaşak madalyonlu yeni bir karakter etrafında dönen kendi benzersiz hikayesini yaratmayı planlayıp planlamadığı şu anda belli değil, ancak yeni oyunun “yeni bir destan” olacağını belirtti. Ciri’nin madalyonunun yeniden tasarlanmış olması tamamen mümkün ve kadın witcherın geri döndüğünü görebilirdik, ancak hepsi şu anda sadece spekülasyon.

Cyberpunk 2077 geliştiricisi, Epic Games ile işbirliği içinde yeni Witcher oyununu yaratmak için REDengine yazılımını Unreal Engine 5 lehine terk edeceğini de açıkladı. Haberin ardından, başlığın platforma özel olup olmayacağı hakkında tartışmalar oldu, ancak geliştirici “oyunu tek bir mağazaya özel yapmayı planlamadığını” açıkladı.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1

Bir yanıt yazın