Witcher oyunları bitmedi. Polonyalı video oyunları yapımcısı CD Projekt Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “The Witcher” serisindeki bir sonraki yüksek bütçeli oyunu için çalışmaların başladığını söyledi.

The Witcher 4’ün geliştirme süresi veya çıkış tarihi hakkında ayrıntı vermedi.

Orta Çağ fantezi serisi 2007’de piyasaya çıktı ve en yeni oyun The Witcher 3: Wild Hunt, 2015’te büyük beğeni topladı ve Polonya stüdyosunun dünya çapında tanınmasına yardımcı oldu.

CD Projekt, geçen yıl The Witcher serisinin 50 milyonun üzerinde kopya sattığını söyledi.

Bununla birlikte, şirket, planlanan ikinci franchise Cyberpunk 2077’nin 2020’nin sonlarında böcek basmış bir çıkışından sonra inişli çıkışlı bir zaman geçirdi.

CD Projekt ayrıca Pazartesi günü Epic Games ile bir teknoloji ortaklığını duyurdu ve yeni Witcher oyununun Epic’in Unreal Engine 5 oluşturma platformu ile geliştirileceğini söyledi.

Epic Games ile yapılan ortaklık, Unreal Engine 5’in lisansını, teknik gelişimini ve Unreal Engine’in gelecekteki potansiyel sürümlerini kapsıyor.

CD Projekt, 2011’den beri oyun geliştirmek için kendi geliştirme motorunu kullanıyor ve yaklaşan Cyberpunk genişlemesini geliştirmek için kullanmaya devam edeceğini söyledi.

The Witcher 4 büyük ihtimalle PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X için çıkacak.

© Thomson Reuters 2022
genel-8

Bir cevap yazın