Nintendo Switch için yeni bir yazılım yaması nihayet oyunları gruplar halinde düzenlemeyi mümkün kıldı ve makinenin 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana zarar verdiği bir öğeyi sağladı: klasörler. 14.0.0 Güncellemesi size oyunları gruplar halinde bir araya getirme yeteneği sağlar, böylece konsolun dahili veya genişletilmiş depolama alanında kurulu oyunları daha kolay bulabilirsiniz. Aradığınızı bulmak için tüm oyun kitaplığınızı arama günleri geride kaldı.

Nintendo’nun yama notları 14.0.0 Güncellemesi için değişikliği detaylandırın ve konsol üreticisi de sağladı bazı hızlı talimatlar yeni yazılım gruplarının nasıl oluşturulacağı hakkında. Kısacası, artık Tüm Yazılımlar sekmesini tek bir ızgara tabanlı oyun listesi olarak veya oluşturduğunuz gruplara göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca gruplara isim vererek tam olarak aradığınız oyun türünü bulmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Nintendo’nun talimatlar sayfası, konsolda her birinde 200’e kadar oyunla 100’e kadar grup oluşturabileceğinizi not eder – bu nedenle tüm oyun düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır.

Ancak kötü haber şu ki, klasörleriniz sadece Tüm Yazılımlar sekmesinde görünür ve Ana Sayfa sekmesinde görünmez. Bu, en son oynanan oyunların yatay listesiyle uğraşmaya devam edeceğiniz ve kusursuz bir şekilde seçilmiş oyun kitaplığınıza ulaşmak için fazladan tıklamanız gerekeceği anlamına gelir.

14.0.0 Güncellemesi ayrıca kulaklıklar gibi Bluetooth ses cihazlarıyla ilgili bazı sorunları da giderir. Artık Bluetooth cihazlarının ses seviyesini, daha önce olduğu gibi Switch’te veya bir ses seçicisi varsa cihazın kendisinde ayarlayabilirsiniz. Yama ayrıca Bluetooth cihazlarındaki maksimum sesin artırılmasına izin verir, ancak Nintendo, yanlışlıkla kulak zarını patlatmanızı önlemek için bu cihazları bağlarken sesin azaltılacağını not eder.

Şimdi Switch’in tek ihtiyacı, harika bir eShop müziği ve gitmesi iyi olacak.

Aşağıdaki tam yama notlarına göz atın.

Nintendo Anahtarı Güncellemesi 14.0.0

Tüm Yazılımlar menüsüne “Gruplar” özelliği eklendi.

 • Artık yazılım başlıklarınızı düzenlemenize yardımcı olacak yazılım grupları oluşturabilirsiniz.
 • Farklı oyun türleri, geliştiriciler veya her ne şekilde düzenlemek isterseniz için gruplar oluşturmak, istediğiniz uygulamayı bulmanızı kolaylaştırabilir.
  • Grup başına maksimum 200 başlık ile 100’e kadar grup oluşturulabilir.
 • “Tüm Yazılımlar” ekranına ilerleme düğmesi, yalnızca sistemde 13 veya daha fazla yazılım başlığı simgesi olduğunda görüntülenir.
 • Daha fazla bilgi için, bkz Yazılım Grupları Nasıl Oluşturulur.

Bluetooth Ses düzeyi davranışı değiştirildi.

 • Artık Bluetooth ses cihazlarının ses seviyesini Nintendo Switch konsolunu kullanarak veya Bluetooth ses cihazındaki ses kontrol düğmelerini kullanarak ayarlayabilirsiniz.
  • Bu değişikliklerin çalışması için Bluetooth ses cihazının AVRCP profillerini desteklemesi gerekir.
 • Konsolda görüntülenen ses seviyesi, cihazın kontrol düğmelerini kullanırken Bluetooth ses seviyesini yansıtacaktır.
 • Bazı Bluetooth ses cihazları için maksimum ses çıkışı artırıldı.oyun-1

Bir cevap yazın