yeni bir cadı oyun şu anda geliştirme aşamasında!

CD Projekt Red’in yeni bir The Witcher Oyunu üzerinde çalıştığı söylentileri ve spekülasyonları olsa da, bugün nihayet onay aldık. CD Projekt Red’in Küresel Halkla İlişkiler Direktörü Radek Grabowski’ye göre şirket yeni bir The Witcher Projesi üzerinde çalışıyor. Ek olarak, bu yeni oyun Epic Games Unreal Engine 5 tarafından desteklenecek. CD Projekt Red için büyük bir haber olan Redengine’den vazgeçiyorlar.

Bununla birlikte, bu kadar büyük bir oyunun geliştirilmesi 5 ila 6 yıl veya muhtemelen daha uzun sürebilir. Yakın zamanda bu The Witcher unvanını almayı beklemeyin.

Bugünkü duyuru, CD PROJEKT RED’in serideki önceki tek oyunculu, AAA RPG’sinin piyasaya sürülmesinden bu yana The Witcher serisindeki yeni bir oyunun ilk resmi onayını işaret ediyor — The Witcher 3: Vahşi Av – toplam 250 Yılın Oyunu ödülü kazanan ve daha sonra Taştan Kalpler ve Kan ve Şarap eklentiler.

Yeni oyunun teaser görüntüsünde, A New Saga Begins ifadesinin eşlik ettiği bir madalyon yer alıyor. The Witcher serisindeki yeni bir destanın bu ilk onayının ötesinde, geliştirme süresi veya çıkış tarihi gibi başka hiçbir ayrıntı verilmedi.

CD PROJEKT RED, Epic Games ile çok yıllı stratejik ortaklığın bir parçası olarak Unreal Engine 5’e geçeceklerini de duyurdu. O zamandan beri The Witcher 2: Kralların Suikastçıları2011 yılında piyasaya sürülen CD PROJEKT RED, oyunlarını oluşturmak için tescilli REDengine teknolojisini kullandı. Epic ile olan bu yeni ilişki, yalnızca lisanslamayı değil, Unreal Engine 5’in teknik geliştirmesini ve ilgili olduğunda Unreal Engine’in gelecekteki potansiyel sürümlerini de kapsar. CD PROJEKT RED geliştiricileri, The Witcher serisindeki bir sonraki oyunun geliştirilmesinden başlayarak, motoru açık dünya deneyimleri için uyarlamaya yardımcı olmak için birincil hedefle Epic geliştiricileriyle işbirliği yapacak.

Basın bülteninde belirtildiği gibi, CD Projekt Red Epic Games ile kapanışta çalışacak ve Unreal Engine 5 ile etkisini en üst düzeye çıkarmaya çalışacak. Bununla birlikte, eminim bunu bir sonraki The Witcher oyunu Epic Games Store olarak okuyacağım. münhasır, bu zaten reddedildi. En azından şimdilik, bu yeni The Witcher oyunu herhangi bir mağazaya özel olmayacak. Bu, önceki tüm The Witcher oyunları Steam ve GOG’da son derece iyi satıldığı için mantıklı. CD Projekt Red’in bu unvanı tek bir vitrine kilitlemesi aptalca olurdu.

Haberler için çok heyecanlıyım ve sanırım geri dönüp son birkaç The Witcher oyununu tekrar oynayacağım. Çok uzun bir bekleyiş olacak, neden olmasın.

oyun-4

Bir yanıt yazın