Kaptanlar Saru ve Burnham, başkanlar T'Rina ve Rillak ve General Ndoye, Discovery'nin mekik bölmesinde bir konuğun gelmesini bekliyor.

keşif‘in kahramanları şaşırtıcı bir yüzün gelişini bekliyor.
resim: olağanüstü

Yıldız Savaşları: Keşifdördüncü sezon bu hafta sona erdive gelecek sezonu kurmak için çılgın bir uçurum ya da çılgın ifşa ile sonuçlanmadı. Bunun yerine, sevginin ve birliğin gücü üzerine bir saatlik iyi hissettiren, bulanık mantık temasıyla sona erdi. dünyaya mesajkelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak, yapılacak iş devam ediyor. Ama bu mesaj kısmen şaşırtıcı bir figürden geldi… yabancı bağlam.

Şu Büyük Star Trek Hakkında Konuşalım: Discovery Cameo başlıklı makale için resim

“Eve Dönüş”ün son sahnesinde Kaptan Burnham, Birleşik Dünya’nın isimsiz başkanını diplomatik müzakerelere davet ederken Federasyon ve başkanı Rillak’ın diğer delegelerine katılıyor. Dünya, finalin çoğunu, yakınlarda ortaya çıkan ve hemen gezegende ve Vulkanlar ile Romulanlar’ın birleşik ana gezegeni Ni’de enkaz ve yıkım dalgaları fırlatmaya başlayan gizemli Karanlık Madde Anomalisinin veya DMA’nın yerçekimsel serpinti tehdidi altında geçirmişti. ‘Var. Federasyon Karargahı ve Amiral Vance ve Teğmen Tilly liderliğindeki Yıldız Filosu zamanında gelmeden, her iki gezegen de yakın bir yıkımla karşı karşıya kaldı – ve hatta bu sezonun ve son sezonun olayları tarafından yeniden cesaretlendirilen bir Yıldız Filosunun birleşik gücü ile bile, işler oldukça korkunç görünüyordu. gezegen için, yüzeyindeki pek çok sivilin zamanında tahliye edilme şansı yok.

Neyse ki, gün kurtarıldı – bu güçlü sevgi ve birlikteliğin bir kısmı sayesinde. olmuştur böyle önemli ile keşif bu sezon – ve böylece bir dizinin karakterlerinin galibiyetlerini kutladığını ve bu birlikteliği birlikte kucakladığını gösteren genişletilmiş sonsöz. Wöğrendim Birleşik Dünya’nın Federasyon ile resmi diplomatik kanalları büyük ölçüde yeniden açtığını, Madam Başkan’ın temelde Federasyona, yardım ve desteği için teşekkür etmek için ütopik ittifaka yeniden katılmak istediklerini söyleme yolunda olduğunu söyledi. kriz sırasında. Ama biz, Michael ve Rillak’ın gördüğümüz gibi, Madam Başkan’ın mekik kapısı açıldığında, Birleşik Dünya’nın Başkanı son derece tanıdık bir yüz oluyor. Ve ünlü olduğu için değil Yıldız Savaşları yıldız ya da herhangi bir şey…

Şu Büyük Star Trek Hakkında Konuşalım: Discovery Cameo başlıklı makale için resim

resim: olağanüstü

Ama çünkü o Stacey Abramsson yıllarda eyalet valisi olmak için birden fazla kampanyada siyasi yıldızlığa yükselen ve seçmen katılımını artırma ve oyların baskılanmasına karşı mücadele konusundaki çalışmaları, Başkan Biden’a dar bir süre vermesiyle büyük ölçüde takdir edilen Georgia Demokrat, avukat ve oy hakları aktivisti. 2020 p sırasında Gürcistan’da kazanmakkonut eders Abrams da olur sıkı olmak Yıldız Savaşları fan-ve büyük zevke sahip tüm insanlar gibi, Kathryn Janeway’in arkadaşı-kim sahip ki daha önce oturdu üyeleri Yıldız Savaşları 2020/2021 ABD Senatosu ve s sırasında oy hakları nedenlerini teşvik etmeye yardımcı olmak için seçildiözel eGürcistan’daki seçim yarışları.

Yani bir yandan, çok hoş bir an. Abrams, Dünya’nın gerçek Başkanı olur ve aynı zamanda, gezegenin Federasyon’a yeniden katıldığını gören söz konusu Dünya’nın Başkanı olmayı başarır (“Bunu söyleyebildiğime inanamıyorum,” bunlardan biridir. Abrams’ın Başkan olarak konuşması gibi hissettiren Rillak’ın yanı sıra). onun bir tamamen arkadan bağlı örgülü saçlardan kesinlikle harika bir saç modeline kadar muhteşem estetik Yıldız Savaşları– Entegre bir pelerinle tamamlanan iş kıyafetlerini giy. Ve Michael ile şimdi ikisinin de gelecek için paylaştıkları umut hakkında ve nasıl Yıldız Savaşları‘in geleceği, boş boş defnelere yaslanmakla değil, sürekli, iyi çalışmakla kazanılır. Bir tür idealin temsilcisi olarak Abrams, Yıldız Savaşları birleşik bir galaksiler arası toplumda mantıklı bir sonuç göstermeyi amaçlayan mantıklı bir harekettir. Ve tabi ki, Yıldız Savaşları t’den beri “ünlü” kamera hücrelerine sahip olma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.Rock and Iggy Pop’tan Stephen Hawking’e ve Ürdün Kralı Abdullah II bin el-Hüseyin’e.

Şu Büyük Star Trek Hakkında Konuşalım: Discovery Cameo başlıklı makale için resim

resim: olağanüstü

Bu bir el. Diğeri… “Eve Dönüş”le ilgili pek çok şey gibi, bağlamı birkaç saniyeden fazla düşünürseniz, bir yalamanın bir anlam ifade etmesini engelleyen tatlı bir an. Abram’ın bunu öğrendiğine şaşırmış olabilirsin.s’ Psakini, Dünya’ya sahip olmak için görüşmelerde bulunuyor yeniden katılmak Federasyon. Bağlamında keşif31. yüzyılda, dizinin geçen yılki üçüncü sezonundan önce “The Burn” adlı bir olayın ardından, Warp seyahatinin çoğu imkansız hale getirildi ve alan kesildigalaksiler arası toplumu birbirinden ayırıyor – ve Birleşik Gezegenler Federasyonu’nu bir arada tutan ilişkileri parçalıyor. Öğrendik erken içinde keşifüçüncü sezon Dünya’nın kendisinin Federasyondan ayrılacak, içe doğru çekilecek ve hızla Birleşik Dünya olarak bilinen sert izolasyonist, kendini koruyan ve militarize bir topluma dönüşecek türden bir gezegen olduğunu.

rağmen, sayesinde keşif kendisi, üçüncü sezon boyunca Dünya ve Federasyon arasındaki ilişkiler yumuşamaya başlar. ve dörtbize bunun bir zamanlar Dünya olmadığımız sürekli hatırlatılıyor. kFederasyon toplumunun kalbi olarak yeni – Federasyona tam olarak güvenmiyorlar ve Birleşik Dünya Savunma Kuvvetleri subayı General Ndoye’nin (tekrarlanan konuk yıldız Phumzile Sitole) merceğinden, bu yumuşatıcı Dünya’ya rağmen bile, Dünya’nın politik duruşlarının hala büyük ölçüde olduğunu görüyoruz. agresif, çatışma-güdümlü ve diplomasi yerine askeri kahramanlık gösterilerine güveniyor. Yani… evet, o Dünya Yıldız Savaşları Stacey Abrams’ı başkan yaptı. Belki de yeni bir başkan seçilmiştir ve Federasyon’un birleşmesi için bir platformda koştu ve bu izolasyonist politikalara karşı durdu? Bunu merak etmek için ayrıldık, ama hala. Onun çok tuhaf. Ama çok tatlı! Ayrıca tuhaf.

Finalin özetinde söylediğim gibi, bu sezon bir miktar izin var. keşif Kendini iyi hissettiren mesajlarla kendini şımartmasına izin vermek, oraya varmak için gereken mantık üzerinde durursanız, söylenen iyi hissettiren hisler gerçekten pek anlamlı olmasa bile. Bu kamera hücresi, her ne kadar büyük bir sürpriz olsa da, yarın için o titreşimlerle daha mutlu olmanızı istemenin bir başka örneği. Ve hey: en azından şov o zamandan daha iyi adı kontrol edilen Elon Musk sanki iyi biriydi.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7

Bir cevap yazın