sezon beş Formula 1: Hayatta Kalmak için Sürüş Tom Brady tarzı bir Chromebook veya Android tableti parçalayan McLaren Racing CEO’su Zak Brown’ın sahneleri potansiyel olarak içerebilir. ekip ve Google arasında yeni bir düzenleme.

2020’de McLaren, güçlü özelliklere sahip birkaç siyah ve turuncu Android telefon üreten OnePlus ile yaptığı anlaşmadan çekildi, ancak yakın zamanda Pixel serisine benzer bir marka bilinci oluşturma alıştırmasının geleceğine dair bir işaret yok.

Bunun yerine, Google ve McLaren arasındaki yeni “çok yıllı” anlaşma, Lando Norris ve Daniel Ricciardo tarafından sürülen MCL36’ya marka bilinci kazandırıyor çoklu negatif testler bir COVID-19 vakasının ardından), yarış kıyafetleri ve kaskları ile McLaren’ın 58 Numaralı McLaren MX Extreme E yarış arabası sürücüleri ve takımı üzerinde.

Resim: McLaren

Bu resimlerde motor kapağı boyunca görünen Android logosunu görebilirsiniz (teşekkürler, Benjamin Cartwright) Google Chrome’un tanıdık renkleri, 18 inç jantların kapaklarında açıkça görülebilir.

F1’de bu markalı jantlara aşina değilseniz, jant kapakları 2009’dan beri ilk kez yeniden piyasaya sürüldüğü için bu bir fırsattır. Formula1.com tarafından belirtildiği gibi, kapaklar bu sezon tüm arabalara zorunlu bir ektir ve 2000’lerin ortalarındaki bazı arabalarda görülenlerden daha basit bir tasarıma sahip olsalar da, daha yakın takip ve ideal olarak daha fazla geçiş fırsatı sağlamak için her arabanın yarattığı türbülansı azaltmak için yapılan değişikliklerin bir parçası. Motorsport.com F1’deki jant kapaklarının geçmişi hakkında daha fazla bilgiye sahip, neden 2010 sezonundan önce yasaklandılar ve neden şimdi geri döndüler, buna dahil olmak üzere çukur tasarımın mekaniklerin pit stop sırasında kullanımını kolaylaştırması gerekmiyor .

Ayrıca McLaren’ın “Pist performansını artırmak amacıyla sürücüleri ve takımı desteklemek için antrenman seansları, sıralamalar ve yarışlar sırasında operasyonlarında 5G özellikli Android cihazlar ve Chrome tarayıcı kullanacağını” söylüyorlar. Brown yaptığı açıklamada, “Android ve Chrome gibi platformları operasyonlarımıza entegre ederek, ekibimiz performansa odaklanmak için daha iyi desteklenecek. Formula 1 ve Extreme E’yi kapsayan heyecan verici bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz.”

Bir izleyici olarak, katılım, Amazon sponsorluğundaki yarış yayınının çoğu zaman işe yaramaz “Insights powered by AWS”sinden daha az can sıkıcıdır, ancak Microsoft’un Surface ve NFL ile öğrendiği gibi, gerçek marka bilinci oluşturma fırsatı, biri sizin hızınızı artırmaya karar verdiğinde gelir. teçhizat.

5 Mart, 01:47 ET Güncellemesi: MCL36’nın ek resimleri ve 2022 F1 otomobilleri için jant kapakları hakkında bilgiler eklendi.genel-2

Bir cevap yazın