Bitdefender, bir kullanıcının hem masaüstü hem de mobildeki tüm çevrimiçi hesaplarında güvenli parolaların oluşturulmasını ve yönetilmesini basitleştirmeyi amaçlayan yeni parola yöneticisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Şirket, virüsten koruma yazılımıyla tanınırken, yeni Bitdefender Password Manager teklifi, her çevrimiçi hesap için benzersiz, son derece karmaşık parolalar oluşturup kaydetmek için bir parola oluşturucu da içerir. Bu parolalara daha sonra tek bir ana parola kullanılarak erişilebilir. Bitdefender Password Manager ayrıca basit kurulum, kolay kurulum ve herkes tarafından erişilebilir olacak şekilde tasarlanmış sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile birlikte güçlü uçtan uca şifreleme ile desteklenmektedir.

yakın zamana göre 2021 Bitdefender Küresel Raporu: Siber Güvenlik ve Çevrimiçi DavranışlarAnkete katılan 10.000’den fazla tüketicinin yarısı, tüm çevrimiçi hesapları için tek bir parola kullanırken, yaklaşık üçte biri (%32) birden fazla çevrimiçi hesapta yalnızca birkaç parolayı yeniden kullanıyor.

Bitdefender’ın tüketici çözümleri bölümünün başkan yardımcısı Ciprian Istrate, şirketin neden yeni parola yöneticisini basın bültenidiyor ki:

“Siber suçlular, hesapları ele geçirmek, kullanıcı kimliklerini çalmak ve karanlık ağda kimlik bilgileri satarak kâr elde etmek için zayıf parolalara güveniyor. En iyi güvenlik uygulaması olarak güçlü parolaların öneminin anlaşılmasına rağmen, birkaç parolayı ezberlemenin ve bunları her yerde yeniden kullanmanın kolaylığı, çoğu için artan güvenlik riskinden daha ağır basar. Bunu göz önünde bulundurarak Bitdefender Password Manager’ı oluşturduk ve kullanıcı rahatlığından ödün vermeden sınıfının en iyi parola korumalarından biri olduğuna inandığımız şeyi sunduk.”

Bitdefender Şifre Yöneticisi

Bitdefender Password Manager, kullanıcıların parolalarını saklamasına izin vermenin yanı sıra, ödeme verilerini yönetmek ve otomatik olarak doldurmak için de kullanılabilir. Tüm bu veriler yerel olarak şifrelenir ve şifresi çözülür ve hesap sahibinin tek başına ana şifreye erişimi vardır, böylece hiçbir üçüncü şahıs mali bilgilerine erişemez.

Android ve iOS için mobil uygulamalar mevcut olsa da Bitdefender, Windows ve macOS için Chrome, Firefox ve Edge dahil olmak üzere çok çeşitli tarayıcıları destekleyen ve yakında Safari desteği ile birlikte tarayıcı uzantıları oluşturdu.

1Password veya LastPass gibi başka bir şifre yöneticisi kullanıyorsanız, Bitdefender Şifre Yöneticisi, Chrome ve Firefox gibi kendi yerleşik şifre yöneticilerine sahip tarayıcılar dahil olmak üzere diğer platformlardan verileri ve şifreleri kolayca içe aktarmanıza olanak tanır.

Yıllık abonelik Bitdefender Şifre Yöneticisi yıllık maliyeti 29,99 dolar, ancak şirket şu anda yeni müşterilerin yüzde 33 tasarruf edebilecekleri ve yıl için 19,99 dolar veya ayda 1,66 dolar kadar az ödeyebilecekleri bir tanıtım indirimi sunuyor.genel-6

Bir cevap yazın