RDNA 3 grafik kartlarını bu yılın sonlarında piyasaya sürme planlarına rağmen, AMD’nin RX 6000 serisini son bir hamleyle üç yeni üst düzey model şeklinde göndereceği görülüyor. Bu yeni RDNA 2 GPU’lar muhtemelen Nvidia’nın GeForce RTX 30X0 Ti serisiyle rekabet edecek şekilde tasarlandı ve ne kadar rekabetçi olduklarını öğrenmek için daha fazla beklememiz gerekmiyor.

Chiphell forum afişine göre hevesli vatandaş (üzerinden grimon55), AMD’nin 20 veya 21 Nisan’da RX 6650 XT, RX 6750 XT ve yeni bir amiral gemisi RX 6950 XT’yi piyasaya sürmesini bekleyebiliriz. Citizen, üç kartın da 18Gbps’ye kadar bellek hızlarına ek olarak gelişmiş performansa sahip olacağını iddia ediyor. , ama aynı zamanda biraz daha pahalı olacak.

Bu çıkış tarihine göre, AMD’nin Radeon RX 6950 XT’si, piyasadaki en iyi grafik kartı unvanı için Nvidia’nın GeForce RTX 3090 Ti’si ile kafa kafaya yarışacak. Bu GPU’lar kuşkusuz birinci sınıf performans sunacak olsa da, büyük olasılıkla tüm bir oyun bilgisayarı kadar maliyetli olacaklar, bu nedenle kullanılabilirlik veya talebin her iki kart için de özellikle yüksek olmasını beklemiyoruz.

Bu grafik kartlarının RX 6000 serisi yaşam döngüsünde ne kadar geç ortaya çıktığı göz önüne alındığında, herhangi bir yükseltmeyi AMD’nin RDNA 3 mimarisine dayalı RX 7000 GPU’lar bu yıl sonra gelene kadar ertelemek akıllıca olabilir.

Alternatif olarak, her ikisi de 2022’de piyasaya sürüleceği için bir Intel Arc Alchemist veya Nvidia GeForce RTX 4000 piksel itici alabilirsiniz. Grafik kartı fiyatlarının mevcut aşağı yönlü seyrinin devam etmesini umuyoruz, böylece hepimiz MSRP’ye çok daha yakın fiyat noktalarında çok sayıda seçeneğin keyfini çıkarabiliriz.oyun-2

Bir cevap yazın