ET News’e göre Samsung’un bir sonraki akıllı saati Galaxy Watch 5 olacak. Kaynak, Samsung Galaxy Watch 5’in vücut sıcaklığınızı takip etmek için bir termometre özelliğine sahip olacağını iddia ediyor.

Haber kaynağı, bu özelliğin COVID-19’un erken belirtilerini tespit etmeyi amaçladığını bildiriyor. Termometre, diğer viral enfeksiyonların yanı sıra yumurtlama döngülerini izlemek için de kullanılabilir.

Samsung’un vücut ısısını doğru bir şekilde ölçebilen bir teknoloji geliştirdiği bildiriliyor. Aynı zamanda teknolojinin çalışması doğrudan güneş ışığı ve egzersiz gibi dış etkenlerden etkilenmeyecektir.Yayın ayrıca akıllı saatin bu Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Samsung, geçtiğimiz Ağustos ayında Galaxy Watch 4 akıllı saatini tanıtmıştı, bu yüzden bu bilgiler güvenilir gibi görünüyor.

Raporda ayrıca Samsung’un bir sonraki Galaxy Buds’a bir termometre özelliği eklemek istediği iddia ediliyor. Şirket, sıcaklığı ölçmek için kulak zarı tarafından yayılan kızılötesi dalgaları algılayabilen bir teknoloji kullanıyor.genel-22

Bir cevap yazın