The Japan News’e göre, birkaç Japon şirketi aynı anda Rusya’da ürün tedarikinin ve üretimin askıya alındığını duyurdu.

Televizyon ve diğer tüketici elektroniği ürünleri üreten Panasonic, Rus distribütörüne ürün sevkiyatını durdurdu: “Ekonomik ve lojistik zorlukları hesaba kattık.”

Kamyon vinç üreticisi Tadano Ltd. Mali yaptırımların ödemeleri engelleyebileceği endişeleri nedeniyle geçen hafta Rusya ve Beyaz Rusya’ya teslimatlar askıya alındı. Tekneler için motosiklet ve motor üreticisi Yamaha Motor Co. Japonya ve diğer ülkelerden Rusya’ya yapılan ihracatı da askıya aldı.İnşaat ekipmanlarının lider üreticisi Komatsu Ltd. Rusya’ya madencilik ekipmanı ve yedek parça tedarikini askıya almaya karar verdi. Ayrıca şirket, Rusya’daki üretim tesislerinde hidrolik ekskavatör ve damperli kamyon üretimini durdurabilir.

Hitachi İş Makinaları A.Ş. Rusya’ya hidrolik ekskavatör ihracatını durduracak. Şirket ayrıca yerel üretimi Nisan ayı ortasında sonlandırmayı planlıyor.

Her şirket, işletmenin kapanmasının nedeni olarak kaotik lojistik ağları gösterdi. Bununla birlikte, Rusya dünyanın dört bir yanından ateş altındayken, kurumsal markalaşma da bir endişe kaynağı. Büyük bir Japon üreticinin temsilcisi, “Rusya’daki faaliyetlerimize devam edip etmemeye karar vermek son derece zor” dedi.genel-22

Bir cevap yazın