KOBİ’ler bulut bilişimden elde edebilecekleri faydaları kavradılar. Genellikle şirket içi gelişmiş teknik becerilere sahip olmayan ve sınırlı bütçeleri olan bu şirketler, bazen dijital dönüşümlerinde büyük kuruluşlardan daha fazla zorlukla karşılaşıyorlar. Bu nedenle, bulut modu teklifleri, ister telefon gibi günlük kullanımları modernize etmek ister yapay zeka gibi en son yeniliklerden yararlanmak için teknolojiye basitleştirilmiş erişim sağlar. Bulutun bu artan kullanımı, hizmetlerin kullanılabilirliğini garanti altına almak için uygun bir güvenlik stratejisinin uygulanmasını zorunlu hale getiriyor. Ancak yine de siber güvenlik uzmanları nadir ve pahalıdır. Bu nedenle bulutu korumanın çözümü buluta yönelmektir.

Fiziksel bir cihazın gücü, genel bulutun basitliği

Veri koruma cihazları, örneğin Dell EMC PowerProtect DD Serisi, şirket bilgilerini korumak için gerekli donanım ve yazılımı içeren eksiksiz ve entegre bir çözüm sunabilme avantajına sahiptir. Ancak bulutta barındırılan bir sanal cihazı seçerek dağıtımı daha da basitleştirmek mümkündür. Dell EMC PowerProtect DD Sanal Sürümü (DDVE) Verileri korumak, yönetmek, yedeklemek ve geri yüklemek için fiziksel cihazla aynı yetenekleri sunar, ancak hem şirket içinde hem de genel bulutta (AWS, Azure, Google Cloud, AWS GovCloud, Azure Kamu Bulutu) çalışabilir ve üzerinde barındırılan uygulamaları koruyabilir. -tesislerde veya bulutta. KOBİ’ler sanal cihazı seçerek, bulutun avantajlarından yararlanırken pazar lideri bir depolama ve koruma çözümünden yararlanabilir. Şirketler, çözümü AWS ve Azure pazar yerlerinden birkaç tıklamayla indirebilir, ardından DD serisinin veri tekilleştirme, çoğaltma, bütünlük veya veri şifreleme gibi işlevlerinden yararlanabilir.

Bulut, hızlandırılmış dağıtımın yanı sıra mükemmel bir ölçeklenebilirlik sağlar. Örneğin, şirket içinde, bir PowerEdge sunucusunda veya bir VxRail hiper birleşik platformunda devreye alınan DDVE çözümü, 96 TB’a kadar veriyi (veri azaltıldıktan sonra 4,8 PB mantıksal kapasite için) destekleyebiliyorsa, bulutun kullanılması, bunun tırmanmasını sağlar. 288 TB bilgi (14.8 PB mantıksal kapasite). Başlangıçta çok büyük meblağlar yatırmak zorunda kalmadan işin büyümesini desteklemek için yeterli. Bulut ayrıca, AWS S3 Standard veya Microsoft Azure Hot Blob gibi daha ucuz nesne depolama kullanarak koruma maliyetlerini önemli ölçüde azaltmanın iyi bir yoludur. Daha fazla performansa ihtiyaç duyan şirketler için Azure’daki DDVE, bunun yerine daha hızlı SSD tabanlı örnekler sunar.

Hibrit BT için tek yönetim

Son olarak, örneğin genel buluttaki bir veya daha fazla DDVE örneğinde çoğaltılan bir veya daha fazla fiziksel PowerProtect cihazı ile hibrit bir altyapı kullanan şirketler için, araç Dell EMC PowerProtect DD Yönetim Merkezi (DDMC) kaynak yönetimi, izleme ve raporlama için merkezi bir arayüz ve gösterge tabloları sağlar. Böylece tüm veriler, barındırıldığı her yerde kolayca korunabilir.genel-15

Bir cevap yazın