Biden to Federals: Bu Kripto Şeyini Anlayın, Stat başlıklı makale için resim

Fotoğraf: SOPA Resmi (Getty Resimleri)

Joe Biden parmaklarını kriptoya batırıyor. Çarşamba günü, cumhurbaşkanı türünün ilk örneği bir anlaşma imzaladı. icra emri Kripto para birimlerinin düzenlenmesine giden bir yolun ana hatlarını çiziyor ve federal kurumları blok zincirinde bir ABD dijital dolarının oluşturulmasını incelemeye teşvik ediyor. Bitcoin’in fiyatı, başkanın dikkatinin parıltısıyla yükseldi.

“Dijital Varlıklarda Sorumlu İnovasyonun Sağlanması” başlıklı emir, finansal teknolojinin getirdiği riskleri ve faydaları analiz etmek ve “mevzuat boşluklarını ele alacak” mevzuatı değerlendirmek için “bütün devlet” yaklaşımını gerektiriyor.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Dijital varlıklardaki artış, küresel finansal sistemde ve teknolojik sınırda Amerikan liderliğini güçlendirmek için bir fırsat yaratıyor, ancak aynı zamanda tüketicinin korunması, finansal istikrar, ulusal güvenlik ve iklim riski üzerinde önemli etkileri var” dedi. ifade.

Beyaz Saray, dijital varlıklardaki son “patlayıcı büyümeyi” ve diğer ülkelerde ortaya çıkan dijital para birimlerini şimdi siparişle ilerlemek için temel faktörler olarak gösterdi. ABD’li yetişkinlerin yaklaşık %16’sı şimdiden kripto para birimlerine yatırım yaptı veya ticaret yaptı. Emir, altı ana önceliği ortaya koyuyor: “tüketici ve yatırımcıların korunması, finansal istikrar, yasadışı finansman, küresel finansal sistemde ABD liderliği ve ekonomik rekabet gücü, finansal içerme ve sorumlu inovasyon.” Özellikle Biden, ABD Merkez Bankası tarafından işletilen potansiyel bir dijital ABD doları para biriminin araştırılması ve incelenmesi çağrısında bulundu.

Emir, düzenleyici kurumları yeni tüketici koruma taslakları hazırlamak için birlikte çalışmaya güçlü bir şekilde teşvik etse de, herhangi bir özel tavsiye sunmaya devam ediyor.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “ABD, tüketiciler, işletmeler, daha geniş finansal sistem ve iklim için riskleri azaltırken yeniliği destekleyerek bu hızla büyüyen alanda teknolojik liderliği sürdürmeli” deniyor.

Sipariş anında çekildi övgü Daha önce kripto hakkında eleştirel bir şekilde konuşan Hazine Bakanı Janet Yellen, bir noktada arama Bitcoin işlemleri yürütmek için “son derece verimsiz” bir yol.

Yellen yaptığı açıklamada, “Başkan Biden’ın tarihi icra emri, dijital varlık politikasına koordineli ve kapsamlı bir yaklaşım gerektiriyor” dedi. Biden’ın yaklaşımının “yasadışı finansmanla ilgili riskleri, tüketicileri ve yatırımcıları korumayı ve finansal sisteme ve daha geniş ekonomiye yönelik tehditleri önlemeyi” ele alacağını söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler, tarif Kripto para sektörü “vahşi batı” olarak da siparişe onay verdiğini dile getirdi.

Bitcoin’in fiyatı kabarmış Reuters’e göre, duyuruya yanıt olarak Çarşamba sabahı %8’den fazla, endüstrinin bir tür ABD hükümet stratejisine olan ilgisinin bir işareti. Ethereum da benzer kazançlar gördü.genel-7

Bir cevap yazın