En iyi pil ömrüne sahip telefon hangisi? Burada PhoneArena’da pil ömrünü kapsamlı ve çeşitli şekillerde test ediyoruz, elde ettiğimiz her telefonun pil performansını üç farklı senaryoda ortaya koyuyoruz: internette gezinme gibi basit görevleri yaparken pil ömrü, video oynatma sırasında pil ömrü ve son olarak pil dayanıklılığı 3D oyun sırasında.

Bu yazıda, pil testlerimizde en üst sıralarda yer alan telefonlara genel bir bakış ve pil kapasiteleriyle ilgili bazı önemli ayrıntılar göstermeyi amaçlıyoruz. Bu seçimi iki bölüme ayırdık: en iyi pil ömrüne sahip amiral gemisi telefonlar ve en iyi pil ömrüne sahip ekonomik telefonlar. Bütçe telefonları aynı hızlı çiplere ve etkileyici kameralara sahip olmayabilir, ancak geleneksel olarak pil ömrü açısından çok iyi performans gösterirler.
O halde lafı fazla uzatmadan 2022’de en iyi pil ömrüne sahip telefonlara bir göz atalım!

En iyi pil ömrüne sahip ileri teknoloji telefonlar:

En iyi pil ömrüne sahip ekonomik telefonlar:

En iyi pil ömrüne sahip üst düzey telefonlar

*Bu sıralama, 60Hz yenileme hızında kullanılan telefonlar içindir. Daha yüksek yenileme hızları pil ömrünü önemli ölçüde azaltabilir.

Apple iPhone 13 Pro Maks

Web’de Gezinme test puanı: 18 saat 52 dakika

Video akış testi puanı: 10 saat 23 dakika

3D Oyun test puanı: 10 saat 29 dakika

Apple’ın en yeni ve en büyük akıllı telefonu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, herhangi bir 2021 iPhone’daki en büyük pili de içeriyor – 4352 mAh. Ancak, pil ömrü dayanıklılığı söz konusu olduğunda iPhone 13 Pro Max’in içindeki büyük pil, sahip olduğu tek şey değil.

Telefon, uyarlanabilir yenileme hızına sahip bir OLED ekrana sahip, yani pürüzsüz bir 120 Hz’den çok düşük seviyeye gidebilir, bu da süreçte potansiyel olarak pil ömründen tasarruf sağlar. Ayrıca, telefona güç sağlayan Apple A15 Bionic işlemci, geçen yılın yinelemesinden bile daha fazla güç verimli.

Sonuç olarak, iPhone 13 Pro Max şu anda Apple’ın tartışmasız pil ömrü şampiyonu.

Samsung Galaxy S20+, S20, S20 FE

*Exynos modelleri test edilmiştir.

Web’de Gezinme test puanı: S20+ için 12 saat 40 dakika, Galaxy S20 FE için 12 saat 28 dakika, S20 için 12 saat 12 dakika

Video akış testi puanı: S20+ için 9 saat 53 dakika, S20 için 10 saat 20 dakika, Galaxy S20 FE için 9 saat 9 dakika

3D Oyun test puanı: S20 FE için 8 saat 29 dakika, S20+ için 8 saat 26 dakika, S20 için 7 saat 43 dakika

İçin Galaxy S20 serisi Samsung, pil sıralamasına yansıyan devasa pilleri dahil etmeyi başardı. iPhone’ların tam tersine, Galaxy S20 serisi video akışı söz konusu olduğunda en uzun ömürlü telefonlardan biridir, bu nedenle çok fazla YouTube videosu izliyorsanız, kesinlikle radarınızda olmalıdırlar.

Ne yazık ki, bu mükemmel puan çok önemli bir sorumluluk reddi ile birlikte geliyor: Gördüğünüz sonuçlar, yalnızca telefonları 60Hz yenileme hızında kullanıyorsanız geçerlidir. Daha akıcı 120Hz seçeneğini tercih etmek, pil ömründe o kadar büyük bir düşüşe neden oluyor ki, S20 serisi en iyi pil performansı sıralamasında düşüyor.

için bu doğru değil Yine de, 1080p ekrana ve S20+ ile aynı devasa pil paketine sahip olan Galaxy S20 FE ve bunun üzerine çok daha ucuz. Ayrıca, S20 serisinin üretimi durdurulmuş olsa da, yine de Samsung’dan bir S20 FE kapabilirsiniz.
Profesyonel ipucu: Kritik bir anda pil ömrü asla bitmeyecek, genel olarak harika bir Android amiral gemisi arıyorsanız, Galaxy S20’yi alın ve ekranını 60 Hz’e ayarlayın.

OnePlus8

Web’de Gezinme test puanı: 12 saat 15 dakika

Video akış testi puanı: 9 saat 37 dakika

3D Oyun test puanı: 10 saat 16 dakika

bu OnePlus 8 ilk T-Mobile’a ek olarak Verizon Wireless’ta bulunan OnePlus telefon, OnePlus’ın Kuzey Amerika’ya genişlemesine işaret ediyor. Ve bundan memnunuz çünkü telefon batarya testlerimizde çok yüksek puanlar alıyor.

İçindeki Snapdragon 865 yongası, S20 FE hariç bu listedeki diğer telefonlardan daha uygun fiyatı ve 4300mAh bataryası ile hafif kullansanız da dengeli, uzun ömürlü bir performansa sahip. , video izleyin veya oyun oynayın. Aslında…

OnePlus 8’in pili bitmeden önce amiral gemisi oyunlarını 10 saatten fazla kesintisiz oynayabilirsiniz! Ve hiç kimse muhtemelen bunu yapmasa da kimse inkar edemez – bu etkileyici bir pil ömrü.

Xiaomi Mi 10 Pro

Web’de Gezinme test puanı: 14 saat 12 dakika

Video test yayını puanı: 11 saat 30 dakika

3D Oyun test puanı: 10 saat

Testlerimize göre geçen yılın en uzun ömürlü amiral gemisi telefonu Xiaomi Mi10Pro. Xiaomi, son birkaç yılda küresel varlığını büyük ölçüde genişletti ve markanın telefonları hala Amerika Birleşik Devletleri’nde satılmıyorken, ancak yakında başlayabilir, küresel müşteriler Mi 10 Pro ile gerçekten şaşırtıcı pil ömrünün tadına varabilir.
Arkasındaki sihrin bir kısmı telefonun büyük 4.500 mAh pili, diğer bir kısmı ise verimli Snapdragon 865 yongası. Son olarak, MIUI arayüzünün agresif güç yönetimine sahipsiniz ve bunların tümü etkileyici pil performansı için bir araya geliyor.

2020 pil şampiyonu telefonumuz – Xiaomi Mi 10 Pro – bugün bile çok az rekabetle karşı karşıya.

Merak edenler için bu telefonun halefi, Xiaomi Mi 11 Ultra, pil performansı bölümünde de iyi bir performans göstermedi.

Samsung Galaxy S21 Ultra

*Exynos modelleri test edilmiştir.

Web’de Gezinme test puanı: 16 saat 6 dakika

Video akış testi puanı: 8 saat 52 dakika

3D Oyun test puanı: 8 saat 40 dakika

Zengin özelliklere ek olarak, Samsung Galaxy S21 Ultra, sınıfının en iyi pil ömrüne sahip. Aslında, Galaxy S21 Ultra, şu anda 5.000 mAh kapasitesiyle ana akım amiral gemilerindeki en büyük pillerden birine sahip telefon. Ve her yerde ve özellikle tarama için mükemmel puan aldığından, hemen hemen her telefondan daha iyi performans gösterdiğini söyleyebilirsiniz.

Ne yazık ki, bu mükemmel puan çok önemli bir sorumluluk reddi ile birlikte geliyor: Gördüğünüz sonuçlar, yalnızca telefonları 60Hz yenileme hızında kullanıyorsanız geçerlidir. Daha akıcı 120Hz seçeneğinin seçilmesi pil ömründe bir düşüşe neden olur, ancak benzersiz S21 Ultra ekran teknolojisi sayesinde aradaki fark artık S20 serisinden daha azdır.

En İyi Pil Ömrüne Sahip Ekonomik Telefonlar

Google Piksel 5a

Web’de Gezinme test puanı: 15 saat 6 dakika
Video akışı test puanı: 10 saat 46 dakika
3D Oyun test puanı: 10 saat 46 dakika

Uygun fiyatlı Pixel 5a, kamera performansı ve pil ömrü dayanıklılığı açısından mükemmeldir. Çalışmamızda sonuçlandırdığımız gibi Google Pixel 5a incelemesi, Google’ın bu “bütçe” teklifi, hafif kullanımda daha fazla olmasa da kesinlikle ortalama 2 günlük bir telefon. Ek olarak, 18W şarj hızlarını destekler ve daha hızlı şarj cihazının ayrı olarak satıldığı veya hiçbir şarj cihazının dahil edilmediği diğer alternatiflerin aksine, aslında kutudan 18W şarj cihazı alırsınız.
Çok zorlandığında ve tutarlı 3D oyun için kullanıldığında bile, Pixel 5a’nın yaklaşık 11 saat boyunca şarjı tutması oldukça etkileyici. Bu telefonla ilgili ek olumlu özellikler, Google’dan vaat edilen 3 yıllık yazılım desteği ve mükemmel kamerasıdır.

Motorola One Fusion+

Web’de Gezinme test puanı: 14 saat 51 dakika

Video akış testi puanı: 10 saat 47 dakika

3D Oyun test puanı: 12 saat 39 dakika

Tek bir şarjla yaklaşık 15 saat internette gezinme? İşte size Motorola One Fusion+ – pil ömrü şampiyonu. Bütçe telefonları alanında, Motorola One Fusion +, 2022’de hala geçerli olduğu için kesinlikle kontrol etmeye değer 2020 bütçeli bir telefon.

Büyük pil ömrünün yanı sıra, kısmen büyük 5000 mAh pili sayesinde, aynı zamanda sorunsuz performans, açılır bir selfie kamerası ve arkada dört tam kamera sensörü ve sağlam video kayıt stabilizasyonu sunar.

Samsung Galaxy A21s

Web’de Gezinme test puanı: 15 saat 35 dakika

Video akış testi puanı: 11 saat 9 dakika

3D Oyun test puanı: 7 saat 48 dakika

Samsung Galaxy A21s ekonomik bir telefon olabilir, ancak modern, göz alıcı bir tasarıma sahiptir ve pil ömründe gerçekten mükemmeldir.

Ayrıca, selfie kamerası Samsung Galaxy A21s, arkadaki ana ve ultra geniş ile birlikte iyi aydınlatma koşullarında etkileyici fotoğraflar üretiyor.

Moto G Gücü (2021)

Web’de Gezinme test puanı: 15 saat 54 dakika

Video akış testi puanı: 8 saat 55 dakika

3D Oyun test puanı: 11 saat 34 dakika

Rekabet şiddetli, ancak 2021 Moto G Power, uygun fiyatlı telefon pil ömrü sıralamamızda birinci oldu! Tıpkı selefi gibi, Dayanıklılık puanları burada sıralanan G8 Power, 5.000 mAh pil ve içinde güç verimli Snapdragon çipi barındırıyor. Bu kombinasyon, pil ömrü söz konusu olduğunda Moto G Power’ın hüküm sürmesini sağlar.

Bundan ne kadar kurtulabilirsin? Peki, kullanımınıza bağlı, ancak mütevazı bir kullanıma bağlı kalırsanız, tek bir şarjla 3 güne kadar, yoğun kullanımda ise şarjlar arasında 2 güne kadar bekleyebilirsiniz.

Yoğun iş günleriniz ve hafta sonlarınız için hangi telefonu alırsınız?

İşte 2022’de satın alabileceğiniz en güçlü pil ömrüne sahip en iyi modern telefonlar bizde var. İster size bir günden fazla dayanabilecek bir telefon ister ihtiyacınız olsun, Apple ve Samsung’dan hala harika seçenekler var. , Motorola, OnePlus ve Xiaomi.

Hâlâ ihtiyaçlarınız için mükemmel telefonu aramayı bitirmediniz mi?

Ayrıca yararlı bulabilirsiniz:telefon-1

Bir cevap yazın