NFT’lerin dünyası asla sıkıcı değildir – para asla durmadığı sürece. Yatırımcılar yavaşlayan bir hızda da olsa sektöre milyarlarca dolar akıtmaya devam ederken, daha fazla kripto alıcısı NFT platformlarını, projeleri ve geri ödenemez jetonları desteklemek için fonları döndürüyor.

Bir varlık sınıfı olarak yalnızca NFT’lere ayrılmış özel fonlar ortaya çıkmaya başlasa da, daha büyük kurumsal firmalar için hala riskli bir alan. Yine de bu, bu yatırımcıların NFT fonlarında LP olmalarını engellemiyor. Bir dizi önde gelen Silikon Vadisi kripto VC’si, Andrew Jiang ve Todd Goldberg tarafından yönetilen yeni bir başlangıç ​​NFT fonunu destekledi.

30 milyon dolarlık fon aradı küratörlüğünde NFT sanat eserlerini satın almaya ve tutmaya adamıştır. Fon, a16z’nin yatırım ekibinin büyük bir kısmı (Marc Andreessen, Chris Dixon, Andrew Chen, Arianna Simpson ve Jon Lai’nin hepsi destekçidir) ve ayrıca Alexis Ohanian, Justin Kan da dahil olmak üzere LP’leri olan kripto yatırımcılarından kim tarafından desteklenmektedir. Electric Capital’in Avichal Garg & Curtis Spencer’ı ve uzaydaki diğer birçok yatırımcı ve kurucu.

Fon, fonun yaklaşık yarısını CryptoPunks, Art Blocks ve Bored Apes gibi popüler projelerin yanı sıra tekil NFT eserleri satan popüler sanatçıların eserlerini içeren “mavi çipli NFT’lere” yatırmayı planlıyor. Fonun diğer yarısı, Jiang ve Goldberg’in mevcut pazarları daha küçük olan sanatçıların “yüksek potansiyelli koleksiyonları” olarak gördüğü koleksiyonlara gidiyor.

Goldberg, TechCrunch’a şunları söyledi: “NFT varlıkları, önümüzdeki on yılda gerçekten büyük bir anlaşma olacağını düşündüğümüz şeyler, bugün olduğundan daha büyük siparişler gibi, çünkü NFT’ler bize internet ölçeğinde kültüre dijital olarak yatırım yapmanın dijital bir yolunu sunuyor.” bir röportajda. “En iyi varlıkları elde eden ve aynı zamanda yaratıcılara ve inşaatçılara yardımcı olan çok yüksek sinyal toplayıcı olmak istiyoruz.”

Goldberg, firmanın portföylerindeki bazı sanatçılarla ortaklık kurarak kendi NFT düşüşlerini yapmayı da keşfedebileceğini söylüyor.

NFT pazarı hala milyarlarca dolar kazanıyor, ancak yatırımın hızı son haftalarda yavaşlıyor gibi görünüyor. Son 30 gün içinde OpenSea platformu, blok zinciri analiz aracına göre önceki 30 günlük döneme göre yüzde 40 düşüşle 2.3 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi. DappRadar.

Goldberg, “Piyasa köpürdü, ancak bir tür ayı piyasasına giriyoruz, bu aslında çok sabırlı bir sermaye olduğumuz için fon için harika” diyor. “Bu pozisyonlara girmek için en iyi fırsatları bekleyeceğiz ve sonra bunları uzun vadeli tutacağız. Uzun vadeli, sabırlı sermaye kulağa çok büyük bir şey gibi gelmiyor ama herkesin çok kısa vadeli odaklandığı bu pazarda bence bu aslında stratejik bir avantaj.”

Fonun birincil yöneticisi olan Jiang, daha önce donanım girişimi Sentio’nun yanı sıra YC destekli kar amacı gütmeyen Bayes Impact’i kurdu. Biletleme girişimi Eventjoy’un kurucu ortağı olan Goldberg’in, Superhuman kurucusu Rahul Vohra ile birlikte çalıştığı, girişimlere öz sermaye yatırımları yapan ayrı bir fonu zaten var. Bu fonun portföy kurucularının bir kısmı, Dapper Labs ve NFT startup Manifold’un kurucuları dahil olmak üzere Curated’ın destekçileridir.genel-24

Bir cevap yazın