Şu anda, bir maske takıyorsanız ve Face ID kullanarak iPhone’unuzun kilidini açmak istiyorsanız, bir Apple Watch’a sahip olmanız gerekiyor. Ancak Apple, iOS 15.4’te, kullanıcıların bir Apple Watch’a sahip olmasalar bile maske takarken iPhone’larının kilidini açmalarına olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor.

İyi haber şu ki, bu özelliği dört gözle bekliyorsanız, özellikle bir Apple Watch’ınız yoksa veya bir Apple Watch satın almayı planlamıyorsanız, Apple 8 Mart etkinliğinde iOS 15.4’ün geleceğini onayladı. gelecek hafta yayınlandı. Güncelleme, Ocak ayından bu yana herkese açık betalarda test ediliyor ve şimdi kullanıma hazır gibi görünüyor.

Bu özelliğin yalnızca maskelerle çalışacağını ve kullanıcıların aynı anda güneş gözlüğü ve maske takamayacaklarını unutmayın. Muhtemelen bunun nedeni, maske VE güneş gözlüğü takmanın, Face ID’nin etkili bir güvenlik aracı olarak kabul edilebilmesi için bir kişinin yüzünü çok fazla gizlemesidir.

Maskeler için Face ID desteğine ek olarak, iOS 15.4’ün AirTag için daha iyi takip önleme özellikleri, PS5’in DualSense uyarlanabilir tetikleyicisi için destek, iCloud Anahtar Zinciri parolalarına not ekleme ve daha fazlası gibi başka değişiklikler de getirmesi bekleniyor.

dosyalandı Elma > Cep Telefonları. iOS ve Ios 15 hakkında daha fazlasını okuyun. Kaynak: engadgetgenel-1

Bir cevap yazın