PayPal, Hüküm ve Koşullarda küçük değişiklikleri duyurur. TECHBOOK yenilikleri açıklar.

PayPal ödeme hizmeti hüküm ve koşullarını değiştirdiğinde, bu genellikle farklı kullanıcı gruplarını etkiler. Bazen sadece ticari müşterilerdir, bazen sadece belirli hizmetlerin kullanıcılarıdır, ancak bazen hemen hemen herkesi etkiler. 6 Mayıs 2022’de yürürlüğe girmesi planlanan Hizmet Şartları’ndaki mevcut değişiklik, her şeyin bir karışımıdır. TECHBOOK, en önemli iki yeniliğin ne hakkında olduğunu açıklıyor. Çünkü PayPal’ın formülasyonları her zaman anlaşılması kolay değildir.

PayPal T&C’leri ayrıntılı NFT ticareti

PayPal uyarlamasında şunları yazıyor:

“PayPal Satıcı Koruması’nda, işlem tutarı 10.000 dolardan fazla olan belirli Değiştirilemeyen Jetonları (NFT) içerecek şekilde uygun olmayan öğeler listesini genişletmek için revizyon.”

TECHBOOK’un açıklaması:

Başlangıçta satıcı korumasının bir uzantısı gibi görünen şey aslında bir sınırlamadır. Kullanım Koşullarında yapılan bu düzenlemeyle PayPal, “işlem tutarı 10.000 USD’den fazla olan bazı değiştirilemeyen jetonları (NFT)” satıcı korumasının dışında tutar. Ancak, diğer NFT’lerin çoğu etkilenmez. Bunlar için genel kural satıcılar için hala geçerlidir: “Maddi olmayan öğenin veya dijital ürünlerin açıklandığı gibi sağlandığına veya hizmetin açıklandığı gibi yapıldığına dair kanıt sağlamalısınız. Kanıt, alıcınızın mal veya hizmeti aldığını veya işlemden yararlandığını açıkça göstermelidir.”

PayPal şikayet yönetimini belirtir

PayPal uyarlamasında şunları yazıyor:

“Şikayetler bölümünün müşteri şikayetleri hakkında daha fazla bilgi içerecek şekilde değiştirilmesi.”

TECHBOOK’un açıklaması:

PayPal gelecekte şikayetler hakkında daha fazla bilgi isteyecektir. Bu, süreçleri optimize etmeli ve ideal olarak müşterilere daha iyi yardımcı olmalıdır. PayPal, istek üzerine TECHBOOK’u bilgilendirdi: “Genel olarak, işlemler, işleme için gereken müşteri temaslarının sayısını en aza indirecek ve müşterilerin yanıtımızı bekleyebilecekleri son tarih konusunda şeffaf tutacak şekilde optimize edilmelidir. Daha fazla bilgi istemek, altta yatan soruna bağlıdır.”

Ayrıca ilginç: Ebay İlanlarında Dolandırıcılık: PayPal dolandırıcılığı

Diğer değişiklikler yalnızca çok sivri bir kullanıcı grubunu etkiler. Bunu referanstaki bağlantıdan bulabilirsiniz.

kaynakgenel-25

Bir cevap yazın