Samsung Galaxy S22 serisi ve önceki Galaxy S serisi telefonlar, geçen hafta ortaya çıkan bir performans azaltma sorunu nedeniyle platformlar arası kıyaslama uygulaması Geekbench tarafından listeden çıkarıldı. Telefonlar, oyun dışı uygulamaların bir listesi de dahil olmak üzere binlerce uygulamanın performansını yavaşlattığı görünen Samsung’un önceden yüklenmiş Oyun Optimizasyon Hizmeti uygulamasını içeriyor. Kısıtlamanın geçen hafta Web’deki bazı kullanıcılar tarafından bildirilmesinden kısa bir süre sonra, Samsung bunun varlığını kabul etti ve bir güncelleme yoluyla kullanıcı endişelerini gidermeye söz verdi.

geekbench dedim Twitter’da yayınlanan ve Galaxy S21, Galaxy S20 ve Galaxy S10 serisindeki tüm modellerin yanı sıra Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’yı da listeden çıkarmaya karar verdiğini duyurdu. Kıyaslama uygulaması, kararın kapsamlı dahili testlerin bir sonucu olarak geldiğini söyledi.

Ayrıca, Geekbench dahil olmak üzere ana kıyaslama uygulamaları önceden yüklenmiş Oyun Optimizasyon Hizmeti tarafından kısıtlanmadığından, Samsung tarafından yapılan performans azaltmanın bir “kıyaslama manipülasyonu biçimi” olarak kabul edildiğini belirtti.

Samsung, bir yazılım güncellemesi yoluyla kısıtlamayla ilgili kullanıcı raporlarını ele alacağına söz verdi. Ancak Geekbench geliştiricisi John Poole, Gadgets 360’a listeden çıkarmanın kalıcı olduğunu söyledi.

“Bu, telefonları listeden kaldırmak zorunda kaldığımız beşinci kez, bu nedenle aldığımız önlemlerin ciddiyetini artırmaya başladık. Poole, “Umarım bu konuyu son görüşümüz olur” dedi.

Geçen yıl, OnePlus, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’daki uygulamaların performansını azaltmak için benzer bir mekanizma kullanarak tespit edildi. Sonuç olarak Geekbench, telefonları kıyaslama uygulamasından çıkardı. OnePlus daha sonra sistem düzeyindeki yavaşlamanın “güç tüketimini azaltırken sorunsuz bir deneyim sağlamayı” amaçladığını da açıkladı.

Listeden çıkarma, en son Samsung Galaxy S serisi telefonların artık mevcut değil Diğer telefonlarla performans karşılaştırmaları için Geekbench uygulamasında.

Güncellemeyle ilgili olarak Samsung’a gönderilen bir e-posta, bu makalenin yazıldığı sırada herhangi bir yoruma yol açmadı.

geekbench not alınmış Bir takip tweetinde, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 20 modelleri de dahil olmak üzere bu modellerde herhangi bir kısıtlama kanıtı bulunmadığından Galaxy Note serisinin listeden çıkarmanın bir parçası olmadığı belirtildi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son Nokia, Samsung, Lenovo ve Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’ndeki diğer ürün lansmanlarının ayrıntıları için MWC 2022 merkezimizi ziyaret edin.genel-8

Bir cevap yazın