Microchip, Flashtec denetleyici ailesinin en son üyesi olan 4016 NVMe SSD Denetleyiciyi duyurdu.Şirkete göre Flashtec NVMe 4016 denetleyici, endüstrinin en yüksek performanslı PCIe Gen 5 NVMe SSD denetleyicisidir. 14 GB/sn üzerinde aktarım hızı ve 3 milyonun üzerinde IOPS aktarım hızının yanı sıra günümüzün bulut tabanlı veri merkezi uygulamalarında gerekli olan katı QoS gereksinimleri sunar.2400MT/s’ye varan verime sahip 16 yüksek hızlı programlanabilir NAND flash kanalıyla bu dördüncü nesil Flashtec denetleyici, PCIe Gen 5 x4’ün tam bant genişliğini kullanabilir.

NVMe 2.0 uyumlu bir denetleyici olarak NVMe 4016, Zoned Name Spaces (ZNS) ve Cloud Open Computing Platform (OCP) dahil olmak üzere en yeni depolama ve HPC uygulamalarını destekler. Dahası, esnek mimarisi, sürekli gelişen NVMe spesifikasyonlarına gelecekte adaptasyon sağlar.

NVMe 4016, aynı zamanda PCIe bağlantı şifrelemesini destekleyen ilk PCIe Gen 5 denetleyicisidir. Çift imzalı kimlik doğrulama ve güvenilir platform desteği ile NVMe 4016 denetleyici, kurumsal uygulamalar için tüm kritik depolama ve güvenlik gereksinimlerini karşılar. NVMe 4016’nın gelişmiş sanallaştırma yetenekleri, sürekli büyüyen veri merkezlerinde ve bulut bilişim altyapılarında PCIe kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak için sanal makinelerin ve fiziksel işlevlerin (PF’ler) büyük ölçekli dağıtımını sağlar.

Açıklama ayrıca, Qual-Level-Cell (QLC) flash bellek desteğine ve yapay zeka uygulamalarında kullanılan çeşitli örüntü tanıma ve sınıflandırma işlevlerini gerçekleştirebilen yeni bir programlanabilir makine öğrenme motorunun varlığına dikkat çekti.

Mikroçip Adları Flashtec NVMe 4016 En Yüksek Performanslı 16 Kanallı PCIe Gen 5 Enterprise SSD Denetleyici

Geliştiriciler için Microchip, bir SDK, referans ürün yazılımı, simülasyon ve hata ayıklama araçları, değerlendirme panoları ve tasarım örneklerinin yanı sıra teknik destek ve eksiksiz bir ilgili malzeme seti sunar. Flashtec NVMe 4016 deneme örnekleri artık mevcuttur.genel-22

Bir cevap yazın