sahipleri Galaxy S22 serisi, en yeni akıllı telefonlar Samsungşirkete modellerin yerleşikleri için dava açmaya hazırlanıyor oyun optimizasyon hizmetiYasal kaynaklar Salı günü yaptığı açıklamada, telefonun performansını sınırladığı iddia ediliyor.

Yonhap haber ajansının bildirdiğine göre, geçen ay piyasaya sürülen Galaxy S22 serisi, oyun sırasında aşırı ısınmayı önlemek için CPU ve diğer performansı optimize etmek için tasarlanmış yerleşik oyun optimizasyon hizmeti nedeniyle yurtiçinde ve yurtdışında yoğun bir incelemeye tabi tutuldu. Hizmet, devre dışı bırakılabileceği veya kaldırılabileceği diğer Samsung akıllı telefon modellerinde de uygulandı, ancak One UI 4.0 güncellemesi ile gelen en son Galaxy S22 modellerinde bunu yapmak imkansız hale geldi ve Samsung’un yapmaya çalıştığı şikayetleri tetikledi. akıllı telefon uygulamalarının çalışması gibi telefon performansını yapay olarak sınırlandırın.

Yasal kaynaklara göre, Galaxy S22 serisinin sahipleri, Samsung’a karşı bir toplu davaya katılmak için insanları bir araya getirmek için kısa süre önce bir internet topluluğu açtı. Bir avukat tuttuktan sonra, sahipleri davayı kişi başına 242,40 $ tazminat talep ederek açmayı planlıyorlar. .

Topluluğun yöneticilerinden biri, “1 milyon wonun üzerinde bir fiyat etiketi ile üst düzey bir ürün satın aldık” dedi. “Abartılı bir reklamla aldatılan tüketiciler olarak haklarımızı kullanmalıyız.”

Samsung kısa süre önce, Galaxy S22 serisi akıllı telefonların performansını etkileyen ‘uygulama kısıtlama’ sorununu gidermek için yakında bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını söyledi.

Sorunun temelinde Oyun Optimizasyon Hizmeti (GOS) adlı bir yazılım olduğu bildiriliyor. kısma 10.000 uygulamanın performansı.

Bu liste Instagram, Netflix, TikTok gibi popüler uygulamaları ve hatta Samsung’un Secure Folder ve Samsung Pay gibi kendi uygulamalarını içerir.

Şirket, kullanıcıların yazılım güncellemesi yoluyla performansa öncelik vermelerini sağlamak için oyun başlatıcı uygulamasına bir seçenek eklemeyi planladığını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9

Bir yanıt yazın