Tamamen elektrikli bir filodan yeni bir EV okul otobüsü, 18 Ağustos 2021'de El Monte, California'daki South El Monte Lisesi'ndeki şarj istasyonlarının yanına park edildi.

Yeni bir EV okulu Tamamen elektrikli bir filodan gelen otobüs, 18 Ağustos 2021’de El Monte, California’daki South El Monte Lisesi’ndeki şarj istasyonlarının yanına park edildi.
resim: Frederic J. Brown (Getty Resimleri)

Biden İdaresi, mahallenizdeki okul otobüsünün egzozundan fışkıran o zehirli dumanı geçmişte bırakmak istiyor ve bunu yapmak için biraz para pompalamaya hazır.

bir bilgi notunda yayınlandı Pazartesi günü, Başkan Yardımcısı Kamala Harris, şu anda ABD toplu taşımasını destekleyen otobüslerden ve diğer ağır kirletici araçlardan kaynaklanan emisyonları azaltmak için – çoğunlukla 2021 İki Partili Altyapı paketinden elde edilen – milyarlarca dolarlık fon dağıtmaya yönelik federal planlarını açıkladı.

Okul otobüsleri için yönetim, sıfır emisyonlu ve düşük emisyonlu okul otobüslerini finanse etmek için Çevre Koruma Ajansına 17 milyon dolarlık fon vermeyi planladığını söyledi. Amerikan Kurtarma Planından çekilen 7 milyon dolar daha eski dizel okul otobüslerini daha yeni elektrikli versiyonlarla değiştirmeye gidecek. Yönetim ayrıca dizel okul otobüslerini elektrikli olmasa da “daha ​​temiz” alternatiflerle değiştirmek için Dizel Emisyonlarını Azaltma Yasasından sağlanan 10 milyon dolarlık fonu kullanacak.

Harris, “Ulaşım sektörümüz bir dönüm noktasına ulaştı” dedi. basın toplantısı. “Bu hibeler toplu taşımayı daha güvenilir ve daha uygun fiyatlı hale getirecek, bu da gitmeleri gereken yere ulaşmak için toplu taşımaya ihtiyacı olan insanlar için daha kısa bekleme süreleri ve daha güvenilir yolculuklar anlamına geliyor.” Başkan Yardımcısı da bu yatırımların iyi istihdam yaratacağını söyledi.

Harris’e sahnede Washington DC merkezli bir otobüs şoförü katıldı ve daha yeni elektrikli otobüsler sürdüğünü iddia etti ve fark etti. hem kendisi hem de yolcular için iyileştirmeler.

Sürücü, “Elektrikli otobüsler yakıt açısından daha verimli, çevre için daha iyi ve daha konforlu” dedi. “Ayrıca yolculardan elektrikli otobüslerin astım semptomlarını neredeyse hiç tetiklemediğine dair geri bildirimler duydum.”

Çok daha büyük parça (2022 için yaklaşık 1,1 milyar dolar), toplu taşıma kurumlarına ve eyaletlere ülke genelinde daha düşük emisyonlu toplu taşıma otobüsleri satın almak veya kiralamak için fon sağlamayı amaçlayan bir Ulaştırma Bakanlığı programına doğru gidecek. Bir kez daha, bu otobüsler, statüko meraklılarına kıyasla emisyonları azaltabilse de, mutlaka tamamen elektrikli değiller. İdareye göre, bu yeni otobüsler ABD’de inşa edilecek ve üretilecek Bu arada, bu yeni programda verilen hibelerin yaklaşık %5’inin, bu yeni araçların gerçekte nasıl kullanılacağını ve bakımını yapacaklarını öğrenmek için işgücü eğitimine harcanacağı bildiriliyor.

Harris, tüm bu fonlara ek olarak, şu anda EPA tarafından nihai hale getirilen yeni bir dizi katı emisyon standardının da toplu taşımayı daha temiz bir yöne yönlendirmeye yardımcı olabileceğini söyledi. Onaylanırsa, bu yeni kurallar, ABD taşımacılığına atfedilen tüm sera gazlarının yaklaşık dörtte birini oluşturduğu bildirilen otobüsler ve diğer ağır hizmet araçları için daha güçlü sera gazı emisyon standartları belirleyecek. EPA düşünüldüğünde bu potansiyel olarak önemli tahminler diğer tüm sektörlerden daha fazla (%29) sera gazı emisyonu için ulaşım hesaplarını gösterin. Yönetim, ülkenin ağır hizmet filosunda sıfır emisyona doğru tam bir kaymanın yılda 2.000 ölümü önleyebileceğini ve 18.000 astım vakasını ortadan kaldırabileceğini iddia ediyor.

EPA Yöneticisi Michael Regan basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Bu hibeler, endüstriye ve topluluklara düşük ve sıfır emisyonlu araçların geleceği olduğuna dair bir sinyal göndererek daha iyi bir Amerika inşa etmeye yardımcı olacak.” Dedi.

  Bir LAUSD elektrikli okul otobüsünün önünde Sup.  Austin Beutner, ABD Senatörü Alex Padilla ve Cum. Tony Cárdenas ile birlikte diğer yetkililerle düzenlediği basın toplantısında Amerika'nın okul otobüsü filosunun elektrikli otobüslere geçişi hakkında konuşuyor.

Bir LAUSD elektrikli okul otobüsünün önünde Sup. Austin Beutner, ABD’li Senatör Alex Padilla ve Temsilci Tony Cárdenas ile birlikte diğer yetkililerle birlikte düzenlediği basın toplantısında Amerika’ya geçiş hakkında konuşuyor.okul otobüsü filosundan elektrikli otobüslere.
resim: MediaNews Grubu/Los Angeles Daily News (Getty Resimleri)

Başarılı olursa, kamu sektöründe gaz yakan okul otobüslerinden ve diğer ağır hizmet kamyonlarından uzaklaşma, Biden yönetiminin hedeflerine ulaşmada uzun bir yol kat edecektir. amaç 2035 yılına kadar tüm federal kurumların federal filo için %100 sıfır emisyonlu araçlar satın almasını sağlamak. amaç 2030 yılına kadar ABD’de satılan tüm yeni arabaların en az yarısının elektrikli olmasını sağlamak ve emisyon azaltımlarında bazı gerçek, anlamlı ilerlemeler görmeye başlayabilirsiniz.

Tabii ki, işte burada “buT.” Fon tahsis etmek ve zaman çizelgeleri belirlemek önemli olsa da, herhangi bir kurum veya devletin elektrifikasyona federal hükümetle aynı coşkuyla yaklaşacağını garanti etmezler. Bu, bu yıl ABD Posta Servisi ile açıklığa kavuştu. yer değiştirmek eskiyen posta kamyonu filosunun ezici çoğunluğu, mevcut elektrikli alternatifler yerine boktan, gaz yakan çöp yığınlarıyla dolu. USPS’nin son 90/10 gazı elektrikli araca bölünmesine rağmen geldi derica ederim EPA ve EV yanlısı milletvekillerinden.

Yine de, Harris, Reagan ve Pazartesi günü programı destekleyen diğer düzenleyiciler, iyimser hissettiklerini ve gördüklerini kutladıklarını söylediler. gerçek zamanlı olarak tarih.

Regan, “Millet, bu ulaşım sektörü için tarihi bir an” dedi.[These proposals] sıfır emisyonlu bir geleceğe giden yolda sadece ilk adımlar.”

Ve hey, ABD’nin iklim önerilerini tamamen görmezden gelme, topu harekete geçirme konusundaki uzun geçmişi göz önüne alındığında birkaç şampanya kadehi kırmayı garanti edebilir.genel-7

Bir cevap yazın