Gezginler, Genshin Impact’in kendilerine özgü nitelikleri ve kişilikleriyle parıldayan estetik karakterlerle dolu olduğunu en iyi bilirler. Resmi rollerinin ve geçmişlerinin ötesinde, bazen iki karakterin güzel bir çift olabileceğini kabul etmekten kendimizi alamıyoruz. Oyun, en ufak görev etkileşimleriyle bir şekilde romantizmi ima ettiğinde, ‘nakliye’ eğilimlerimiz bile kontrolden çıkıyor. Evet, son fener ayini sırasında en çok rağbet gören Genshin Impact gemilerinden birinden bahsediyoruz.

Şu an itibariyle, oynanabilir karakterler arasında oyun içinde resmi bir romantizm veya platonik ilişki yok. 4 yıldızlı karakterler için Hangout Etkinlikleri, şu anda oyunun flört simülasyon oyunlarına en yakın olduğu etkinliklerdir. Ancak bu, Gezginlerin resmi olmasını istediğimiz en sevimli karakter gemilerini yapmasını engellemiyor. Hikayeler bir yana, bu RPG’deki en ikonik ikililerden bazıları arasında kesinlikle bir kıvılcım var.

Bununla, birçok Gezgin tarafından sevilen en iyi resmi olmayan veya resmi olmayan Genshin Impact gemilerini hazırladık! Bu karakterlerin geçmişlerini ve neden birbirlerine bu kadar çok uyduklarını öğrenin.

1

JeanLuc

Jean ve Diluc
Kaynak: u/SableNight112

Listemizdeki ilk gemi, belki de oyun başlarken tanık olduğumuz ilk ve en eski Genshin Impact gemisi. Mondstadt Bölümünün II. Perdesi sırasında, Jean ve Diluc’un ilk olarak Angel’s Share adlı meyhanesinde etkileşime girdiğini gördük. Favonius Şövalyeleri’nin Büyükusta Vekili Jean’in Diluc’a ‘efendim’ diye hitap etmesi kuşkusuz hepimizi meraklandırdı. Bu, Diluc’un bir zamanlar Jean’in şövalyelerle bağlantılı olduğu zamanlarda amirliğini üstlenmiş olmasından kaynaklanıyordu.

Geçmişleri bir yana, hem Jean hem de Diluc olgun ama zarif bir tavır sergiliyor. Jean çok daha nazik ve cana yakın olsa da Diluc’un sert ve etkilenmemiş bir havası var. Her ikisi de sırasıyla Gunnhildr ve Ragnvindr’in saygın klanlarından geliyordu. Birbirlerini ne kadar iyi tanıdıkları ve benzer geçmişleri göz önüne alındığında mükemmel bir klas çift olurlar. Renk şemasına göre, Alice’in Klee’nin biyolojik annesi olduğunu bilmemize rağmen, Klee’nin ebeveynleri gibi görünüyorlar.

2

XingYun

Xingqiu ve ChongyunXingqiu ve Chongyun
Kaynak: tnbee

Hydro ve Cryo, Xingqiu ve Chongyun’un en iyi arkadaşları olana kadar hiç bu kadar mükemmel eşleşmemişti. Liyue’de kurulan Feiyun Ticaret Loncasının Lonca Yöneticisinin ikinci oğlu olan Xingqiu, asil bir geçmişe sahiptir. Öte yandan, Chongyun bir şeytan kovucu ailesinden geliyor ve aslında buna dayanarak Shenhe’nin yeğeni. Karakter Demosu. Onları birçok resmi fotoğrafta, oyun içi görevde ve hikayede birlikte gördük. Xingqiu’nun aynı zamanda Chongyun’a şaka yapma şekli onları sevimli bir ikili yapıyor.

Xingqiu ve Chongyun’un Vizyonlarında püsküllü olduğundan da bahsetmiş miydik? Geliştiriciler tarafından açıklanmamasına rağmen, ikili görünüşe göre dostluklarının bir sembolü olarak birbirlerine püsküller, Xingqiu için bir Amber ve Chongyun için sembolik bir Düğüm hediye ettiler. Bu konuda daha fazlasını okuyabilirsiniz Twitter dizisi. Bu çiftin platonik mi yoksa daha yakın bir ilişkisi mi olduğunu Gezginlere bırakacağız.

3

IttoSara

Arataki Itto ve Kujou SaraArataki Itto ve Kujou Sara
Kaynak: Gönderim Wiki’si

Gerçekten de, Arataki Itto ve Kujou Sara’nın zıt kişilikleri ile zıtlıklar çekicidir. Arataki Çetesi’nin lideri ve Oni soyundan gelen Itto, özellikle zeki olmayan, yaramaz ve yüksek ruhlu bir erkek olarak görülüyor. Öte yandan, Tenryou Komisyonu’nun bir generali olan Kujou Sara’nın keskin, sert ve olgun biri olduğu biliniyor. Itto’nun hikayelerinde, iki unutulmaz yenilgisinin bir tengu’ya karşı olduğunu ve daha sonra her iki durumda da Kujou Sara olduğu öğrenildiğini paylaştı. O zamandan beri, Itto her zaman Kujou Klanının evlatlık kızına karşı adil bir şekilde kazanmaya kararlıydı.

Hem Itto hem de Sara genç yaşta yetim kaldılar. Hikayelerinin yanı sıra, ilginç etkileşimleri ve insan dışı soyları, Gezginleri romantizmin resmen çiçek açmasını beklemeye bırakıyor. Aşıklar için tam olarak düşman olmasalar da, aşırı savaşlarıyla kesinlikle inanılmaz bir güç çifti olacaklardı.

4

AlbeCrose

Albedo ve SükrozAlbedo ve Sükroz
Kaynak: Gönderim Wiki’si

Görünüşe göre, Albedo ve Sucrose’un sevimli kimyası nedeniyle simya bile romantizmle deney yapabilir. Favonius Şövalyeleri’nin Baş Simyacısı Albedo’ya biyo-simya konusunda uzmanlaşmış oldukça beceriksiz bir simyacı olan Sukroz yardım eder. Profesyonel ilişkilerinden dolayı, Sucrose sıklıkla Albedo’ya hitap eder ‘Bay Albedo’, ikincisinin aynı yaşta oldukları için inatçı ve gereksiz bulduğu. Albedo ve Sucrose, işlerinde son derece zeki ve özverili olmalarının yanı sıra içe dönüktür ve belirli nedenlerle sosyalleşmekten kaçınırlar. Ancak Albedo, Sükroz ile çalışmanın “oldukça keyifli” olduğunu kabul etti.

Benzer kişilikleri ve simyaya olan ilgileri ile AlbeCrose gemisinin hayranlar arasında neden popüler olduğunu anlamak kolay. Windblume Festivali’ne döndüğümüzde, Albedo’nun Sakkaroz için Harika Güzel Çiçeğin tarifini yaptığını da hatırlıyoruz. Hatta “Büyük Tatlı Çiçeğin” ona Sakkaroz ve onun favorilerini hatırlattığını da ekledi. Tatlı bir jest, değil mi?

5

XiaoLumi

Xiao ve LumineXiao ve Lumine
Kaynak: Gönderim Wiki’si

Kahramanın kendisine odaklanan Lumine’nin en popüler gemilerinden biri, bir üstad ve Rex Lapis tarafından çağrılan tek Yaksha olan Xiao ile birlikte. Karmik borçtan muzdarip olması nedeniyle, Xiao’nun kendisini ölümlü işlerden uzak tuttuğu biliniyor, ancak Liyue’yi korumaya söz verdi. Ancak, kadın Gezgin ve Paimon, Wangshu Hanında ona yaklaştıklarından beri, üstad daha rahatladı. Xiao’nun ilk Fener Ayini sırasında Mingxiao Fenerlerinin süzülmesini bile izlediğini hatırlıyoruz. Ayrıca, Yeşim Odasında Osial’e karşı savaşırken, Xiao Gezgin’i düşmekten kurtardı, ona dikkatli olmasını söyledi ve hatta elini hafifçe sıktı. Bu sadece Xiao’nun Lumine’ı derinden umursadığını gösteriyor.

Xiao ve Lumine, Xiao’nun onu koruması ve Lumine’nin onu teselli etmesiyle mükemmel bir çift olurlar. Serenitea Pot’unuzda Xiao varsa, Lumine hayatında göründüğünde karmik borcunun acısına katlanmanın daha kolay olduğunu bile söylerdi.

6

GuiLi

Zhongli ve Guizhong (Fanart)Zhongli ve Guizhong (Fanart)
Kaynak: Gönderim Wiki’si

Oynanabilir ve görünmeyen bir karakter arasındaki tek popüler gemi Zhongli ve Guizhong arasındadır. Hepimizin bildiği gibi, Zhongli, Wangsheng Cenaze Salonu için akıllı bir danışman. Ancak, o aynı zamanda Liyue’yi yöneten emekli Morax veya Rex Lapis’tir. Archon Savaşı’ndan önce Morax, Guizhong adlı Toz Tanrısı ile ortaklık kurdu ve onun kaslarını onun beyniyle tamamladı. Guizhong, Morax ve Marchosius ile birlikte Guili Meclisini kurdu ve Guizhong Balistası’nı tasarladı. Ne yazık ki, Archon Savaşı sırasında ölenlerden biriydi. Bununla birlikte, mirası, Zhongli’ye verdiği sözün bir kanıtı olarak hizmet eden Tozun Hafızası ile kalır.

Guizhong, görünüşe göre Morax ile ilk tanıştığı Sır Zambakları ile aynı alana düşmüştü. Sır Zambakları’nın tarifinde, çiçeği diğerlerinden daha çok seven kişinin Guizhong’un kendisi olması muhtemeldir. Ne yazık ki, bu gemi hiçbir zaman resmiyet kazanamayacak olsa da, trajik romantizm potansiyeli nedeniyle hala birçok Gezginin kalbinde yaşıyor.

7

ZhongGuang

Zhongli ve NingguangZhongli ve Ningguang
Kaynak: miyav annesi

GuiLi gemisinin yelken açtığını asla göremesek de, Zhongli ve Ningguang bize aynı heyecanı yaşatan ideal bir çift. Liyue Qixing’in Tianquan’ı Ningguang, yoksulluktan yükselen varlıklı ve hesaplı bir iş kadınıdır. Zekasının yanı sıra onu daha da ilginç yapan şey Guizhong’a benzerliği. Birçok Gezgin, Ningguang’ın Tanrı’nın geç reenkarnasyonu olabileceğini düşündü. Guizhong Balistasını andıran takımyıldızı ve bu makineyi Osial ile savaşmak için nasıl kopyaladığı ile, Guizhong ile aynı zekaya sahip olması mümkün. Ayrıca, Yun Jin dışında Ningguang, Yükseliş Malzemesi olarak Glazy Lilies kullanan tek karakterdir. Ek olarak, katalizör silahı Memory of Dust of Guizhong sadece Ningguang’ın beceri setine ve estetiğine uyuyor.

Guizhong’u denklemin dışında bıraksak bile, Zhongli ve Ningguang hala birbirleri için mükemmel görünüyorlar. Geo Archon olarak Zhongli ve Tianquan olarak Liyue’yi yöneten Ningguang ile, iki Geo karakteri kesinlikle Liyue’nin telif hakları gibi görünecektir. Ayrıca, bu ikisinin ne kadar bilgili olduğu göz önüne alındığında, konuşma konularının asla bitmeyeceğini düşünüyoruz.

8

AyaTher

Kamisato Ayaka ve AetherKamisato Ayaka ve Aether
Kaynak: Gönderim Wiki’si

Listemizdeki en yeni Genshin Impact gemilerinden biri AyaTher. Kamisato Klanının en büyük kızı Kamisato Ayaka, nazik ve hoş kişiliği nedeniyle Inazuma vatandaşları tarafından sevilir. Onun asil yetişmesi göz önüne alındığında, Ayaka Thoma’yı tek arkadaşı olarak görüyordu. Ancak Gezgin ya da bu durumda Aether ile tanıştığında işler değişti. Hikayelerinden, her zaman ona asil statüsünün ötesinde bakacak bir arkadaş istediğini biliyorduk. Hikaye arayışı sırasında Ayaka, Aether’i açıkça o arkadaş olarak gördü, hatta ayrılmadan önce ona büyüleyici bir hayran dansı sundu. Ayrıca görevinin sonunda ona beyaz balıkçıl saç tokası hediye etti.

Ayaka’nın farklı bir şekilde yetiştirildiğini ve arkadaşlıklara oldukça aşina olmadığını bilsek de, davranışları kesinlikle Aether’a aşık olabileceğini ima ediyordu. ‘Normal olmak isteyen zengin kız’ kinayesiyle, sağlıklı sinerjileri, ortaya çıkmayı bekleyen klasik bir romantizm türüdür.

9

ChiLumi

Lumine ve ChildeLumine ve Childe
Kaynak: jaizy

Muhtemelen ChiLumi, bir kahraman ve bir kötü adam içeren gördüğümüz en popüler Genshin Impact gemilerinden biridir. 11. Fatui Habercisi Childe veya Tartaglia’nın, özellikle ünlü ‘Hey girlie, sabit dur’ dizesiyle Gezginlerin ayaklarını yerden kestiğini inkar etmenin bir anlamı yok. Childe, büyük bir düşman olmasına rağmen, Gezgin ile rahat ve dostane bir ilişki gösteriyor. Aslında, hikaye arayışı sırasında, küçük kardeşi Teucer aracılığıyla Childe’ın aslında Lumine hakkında Snezhnaya’daki ailesine yazdığını öğrendik. Hatta bir fırsat çıkarsa işini bırakacağını ve Lumine’nin Teyvat’taki maceralarına katılacağını bile belirtti. Lumine o kadar inandırıcı olmalı ki, kötü adama seçimlerini yeniden düşündürdü.

Düşmanlar-sevgililer kinayesi, Lumine ve Childe ile mükemmel bir şekilde çalışır ve bu da onları daha da ‘sevk edilebilir’ kılar. Childe aynı zamanda sizin çaydanlık arkadaşınızsa, ‘Dünya hakimiyetine giden yolumda bana katılırsanız, durdurulamaz oluruz’ bile derdi. Ayrıca, ChiLumi gemisinin Japon Genshin Impact manga antolojisinde çoktan yola çıktığını paylaştık mı? Kontrol ettiğinizden emin olun çünkü Childe ve Lumine zaten bir randevuya çıktılar!

10

BeiGuang

Beidou ve NingguangBeidou ve Ningguang
Kaynak: zakwn |

Listemizdeki sonuncusu muhtemelen son zamanlarda en çok abartılan Genshin Impact gemisi. Hepimiz Beidou’yu Liyue Qixing’in yasalarını cesurca ihlal eden The Crux’un kaptanı olarak tanıyoruz. Özellikle, ceza olarak büyük miktarda Mora ödemesini emreden Ningguang ile arası bozuk. Ancak, yeni inşa edilen Jade Chamber’daki 2.4 Lantern Rite ara sahnesindeki özel anlarını hepimiz biliyoruz. Orada, Ningguang’ın ‘Orchid’s Abiye’ kıyafeti içinde ne kadar zarif göründüğünü ve Beidou’nun bile dikkatini çektiğini gördük. Ningguang, Beidou’nun ve tüm Gezginlerin gözünde gerçekten “oldukça süslü görünüyordu”. Ayrıca, farklılıklarına ve mesleklerine rağmen, birkaç resmi Genshin Impact içeriği, boş zamanlarını birlikte geçirdiklerini gösterecekti.

BeiGuang gemisi muhtemelen resmi olmaya ve oyunun hikayesine sorunsuz bir şekilde uymaya en yakın Genshin Impact gemisidir. ‘Karşıtları çeker’ kinayesi ve benzersiz dinamikleri onları oyunda harika bir eşleşme haline getiriyor. Umarım, Genshin Impact’in yapımcıları yakında tuhaf ama ilginç ilişkilerine ışık tutacaktır. Bu gemi kesinlikle The Crux ve tüm Waverider’ların toplamından daha iyi yelken açacak!

Çözüm

Bu sevimli Genshin Impact gemileri hakkında ne düşünüyorsunuz? En sevdiğiniz oyun içi eşleşmeleri ele aldık mı? Aşağıya yorum yaparak düşüncelerinizi ve gemilerinizi içeren en sevdiğiniz oyun içi sahneleri veya hikayeleri bize bildirin!

Bu karakterler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Genshin Impact seslendirme sanatçıları listemizi mutlaka okuyun! Ayrıca, harika çift fotoğraf çekimleri için en iyi oyun içi konumlara göz atın.

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkürler!oyun-5

Bir cevap yazın