Shadow Warrior 3, şiddetle kaotik bir dünyada adrenalinle dolu bir boğuşmadır. İblislerle dolu, bilge tanrılar ve görünüşte kötü bir değirmeni filminden kopmuş bir kahraman, bu çocuk ama çoğunlukla eğlenceli nişancı, yumruklarını çekmiyor. Temel olarak, Shadow Warrior 3 birkaç zorlu viraj ve dönüş ile vahşi bir sürüş sunuyor.

Shadow Warrior 3’teki zamanınızın çoğu, çeşitli arena benzeri ortamlarda mermi atmak ve mermilerden kaçmak için harcanacak. Lo Wang olarak, id Software’s Doom’a benzer hızlı tempolu dövüşlere girerken çeşitli silahları nasıl düzgün bir şekilde kullanacağınızı bilmeniz gerekecek. Bu görevi zaman zaman zorlaştıran şey, belirli bir karşılaşma sırasında ortaya çıkan düşmanların sayısı ve çeşitliliğidir. Neyse ki Shadow Warrior 3, yalnızca ölümü savuşturmakla kalmayıp aynı zamanda düşmanları acımasızca dağıtmaya yardımcı olan yeni oyun mekaniği etrafında oluşturulmuş bir dizi araç sunuyor. İşte bu araçları erken kullanmanın yollarından bazıları.

Yeniden yüklemek için katananı kullan

Shadow Warrior 3, yenilenmiş bir savaş sistemine sahiptir. Kanlı ölümler, çevresel tehlikeler, son derece kinetik çatışmalar – önceki Shadow Warrior oyunlarından çok Doom Eternal’a benziyor. Bununla birlikte, Flying Wild Hog’daki geliştiriciler, yakın dövüş silahları gibi belirli unsurları ön planda tuttuğundan emin oldu. Buna Lo Wang’ın güvenilir katanası da dahildir. Bu silah, düşmanları hızlı bir şekilde deşebilir. Hatta elektrik, ateş ve buz hasarı vermesine izin veren temel bir yükseltme alır. Katana’yı bu kadar değerli bir araç yapan şey, silahlarınızı yeniden doldurma yeteneğidir.

Shadow Warrior 3, oyuncuların ilgili bir saldırı düğmesine basarak katana ile şu anda sahip olduğunuz silah arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmalarını sağlar. Sol Fare Düğmesine/Sağ Tetikleyiciye basmak, silahları ateşlerken Sağ Fare Düğmesine/Sağ Tampon’a basmak katananızı sallayacaktır (sırasıyla PC ve konsollarda). Silahtan katanaya ve geriye bu hızlı geçiş sırasında oyun silahınızı yeniden yükler.

Katana ile hızlı yeniden yükleme, özellikle patron dövüşleri sırasında faydalıdır.

Bu küçük tamirci, bazen uzun süren yeniden yükleme animasyonunu ortadan kaldırdığı için, bir dövüş sırasında cephaneyi yönetmenin harika bir yoludur; Lo Want’ın Crimson Bull’u (el bombası fırlatıcı) yavaşça yeniden yüklemesini beklemek yerine, koşarken silahı anında yüklemek için onunla katana arasında geçiş yapabilirsiniz.

Bitiricilerinize öncelik verin

Yeni son işlemci sistemi ilginç bir kırışıklık ekler. İlk bakışta, son Doom oyunlarında bulunan kanlı infazlara benziyorlar. Sonunda sağlık ve cephane için düşmanları infaz etmek için (çevrede bulunan veya düşmanlar tarafından düşürülen) küreler toplayarak bir bitirme yükünü doldurun. Ancak Shadow Warrior 3’te bu mekanik, Gore öğelerinin tanıtılmasıyla bir adım daha ileri götürülüyor.

Bu oyunda bir düşmanı infaz ettiğinizde, bir Gore Tool, Weapon veya bir çeşit buff ile ödüllendirileceksiniz. Her birinin çılgınca farklı bir etkisi var. Örneğin, buz tabanlı bir düşmanı infaz etmek, beynini bir donma bombası olarak kullanmanıza izin verecektir. Dövüş sırasında size biraz nefes alma alanı sağlayabilecek harika bir efekt, ancak bu durum göz önüne alındığında en iyi seçim miydi? Bu duruma göre değişir.

Sürü Fırlatıcı, şanssız düşmanlara havai fişek yağmuru atar.
Sürü Fırlatıcı, şanssız düşmanlara havai fişek yağmuru atar.

Bazı düşmanlar tek bir şarjla infaz edilebilir. Diğerleri iki veya daha fazla alabilir, bu da onları bitirmeden önce daha fazla küre toplamanız gerektiği anlamına gelir. Ancak devirmek için daha fazla güç kullanmaları, en iyi aletle ödüllendirileceğiniz anlamına gelmez. Bir Hattori iblisini infaz etmek size birkaç saniyeliğine, düşmanlarla dolu bir odayı çabucak ortadan kaldırabilen güçlü bir kılıç olan Blade of Hattori’yi sağlayacaktır. Öte yandan, bir Shogai homurdanmasını alt ettiğiniz için bir Beyin Toniği alacaksınız. Bu eşya size sadece 200 HP vermekle kalmaz, aynı zamanda sizi beş saniye boyunca hasara karşı bağışık kılar.

Bitiricilerinizi, yenmesi zor düşmanları yok etmek, kısa süreliğine güçlü silahlar kullanmak veya kendinizi hayatta tutmak için kullanabilirsiniz. Her karşılaşma için doğru Gore aracını seçtiğinizden emin olun.

Meydan Okuma Ödüllerinizi talep edin

Shadow Warrior 3’ün seviye atlama sistemi küre tabanlıdır. Düşmanları öldürmek deneyim puanı kazandırmaz. Bunun yerine, silahlarınızı ve Lo Wang’ı geliştirmek için sırasıyla gümüş ve mor küreler bulmanız gerekecek. Bazıları çevrede bulunabilir, ya bir seviyeden geçerken ya da dayak yolunun hemen dışında görülebilir. Diğerleri zorlukları tamamlayarak ödüllendirilir.

Seviye atlamak için bu meydan okuma ödüllerini talep edin.Seviye atlamak için bu meydan okuma ödüllerini talep edin.
Seviye atlamak için bu meydan okuma ödüllerini talep edin.

Zorlukların kendileri oldukça açıklayıcıdır. Bir silahla birkaç kafadan vuruş yapın, belirli sayıda düşmanı öldürmek için çevresel tuzakları kullanın vb. Bununla birlikte, Shadow Warrior 3’ün patlayıcı doğası göz önüne alındığında, sizi bunların tamamlandığı konusunda uyaran istemleri kaçırmak kolaydır – ekranım o kadar kan ve cesaretle dolmuştu ki, ara sıra ortaya çıkan küçük uyarı kutularını fark etmedim. . Birkaç yükseltmeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için zaman zaman meydan okuma menüsünü kontrol ettiğinizden emin olun.

Doğru yükseltmelerle başlayın

Yükseltmelerden bahsetmişken, Shadow Warrior 3’te seviye atlama konusunda yanlış bir seçim yok. Yine de daha erken almanızı önerdiğimiz bazı seçenekler var. Bu, özellikle oyunun daha zorlu karşılaşmalarına hazırlanmak istiyorsanız geçerlidir.

Spawn Cephane ve Spawn Health yükseltmeleri bir zorunluluktur. Bu ikisi, bir düşmana her saldırdığınızda daha fazla sağlık ve cephane verir. Ayrıca tüm silah cephane yükseltmelerini erkenden alırdım. Bu oyunda ne zaman cephane alırsanız, envanterinizdeki her silaha gittiğini düşünürsek, bu yükseltmeler sizi daha uzun süre savaşta tutacaktır.

Güçlendirilmiş bir Lo Wang, sağlıklı bir...Wang?Güçlendirilmiş bir Lo Wang, sağlıklı bir...Wang?
Güçlendirilmiş bir Lo Wang, sağlıklı bir…Wang?

Temel yükseltmeler de harika. Shadow Warrior 3’te, bir seviyeye dağılmış namluları vurmaktan kaynaklananlar da dahil olmak üzere, patlamalarınızdan zarar görmüyorsunuz. Yine de düşmanlarına zarar verecekler. Az bir çabayla bir grup şeytanı alt etmek için temel hasarı veya patlama yarıçapını yükseltin. Son olarak, Health Boost yükseltmesini alın (önce Last Stand Shockwave’in kilidini açmanız gerekir). Bu, temel sağlığınızı 125’e yükseltir.

Tabii ki, zaman ayırmaya değer başka yükseltmeler de var. Ama bunlar ilk çekeceklerim.

çevreyi kullan

Bu ipucu iki aromada gelir. Birincisi hareketlilik ile ilgili; zor durumlardan kaçmak için çevreyi kullanmak isteyeceksiniz. Düşman saldırılarından kaçma umuduyla sağa sola saldırmak onu kesmeyecek. Bundan daha hareketli olmalısınız.

Serbestçe koşabileceğiniz duvarlar ve atlayabileceğiniz platformlar var. Lo Wang’ın yeni kıskaç kancasını kullanarak bir alanda bile sallanabilirsiniz. Önerimiz: Hepsini kullanın. Sadece bir alanda durup savaşmayın. Devam et. Bu, yalnızca saldırılardan kaçmak söz konusu olduğunda size yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda düşmanlar tarafından ortaya çıkan/düşürülen sağlık, cephane ve bitirici küreleri hızlı bir şekilde almanın tek yoludur.

İyi yerleştirilmiş bir atıştan sonra birkaç düşman düşerek ölür.İyi yerleştirilmiş bir atıştan sonra birkaç düşman düşerek ölür.
İyi yerleştirilmiş bir atıştan sonra birkaç düşman düşerek ölür.

İkincisi, Shadow Warrior 3’ün çevresel tuzaklarıyla ilgili. Arena benzeri alanların çoğunda, bir düğmeye basılarak etkinleştirilebilen tuzaklar bulunur. Düşmanları bu tehlikelere doğru çekin, ilgili düğmeye basın ve ardından zarar görmemek için Lo Wang’ın parkour becerilerini kullanın. Maksimum etkinlik için durulayın ve tekrarlayın.

Doğru silahı kullan

Dövüşü zorlaştıran şeylerden biri de oyunun çeşitli iblis türleri. Hepsini alt etmek için bir veya iki silah kullanmak mümkün olsa da – bomba atar kullanmak için asla yanlış bir zaman yoktur – düşmanınızı tanıyorsanız bazı karşılaşmalar daha kolay olacaktır.

Örneğin, Hattori iblisleri kurşunları kılıçlarıyla saptırabilir. Bu nedenle Sidekicks’i (makineli tüfekler) onlara karşı kullanmak muhtemelen en iyi seçim değildir. En azından el bombaları, katana veya başka bir yüksek güçlü silahla savunmalarını kırana kadar. Sidekicks, hızlı hareket eden Slinky Jakku için mükemmel olsa da. Seeking Shokera ise havada süzülen yavaş düşmanlardır. Bu, ücretli raylı tüfek benzeri bir silah olan Basilisk ile vurulmalarını kolaylaştırır.

Ana düşmanlara odaklanın

Shadow Warrior 3 karşılaşmalarının çoğu, belirli bir grup kötü adam tarafından sabitlenir. İster yeni tanıtılan bir düşman, ister zorlu iblisler topluluğu olsun, odak noktası onlar olacaktır. Bunun anlamı, daha zayıf düşmanların çoğunlukla göz ardı edilmesi gerektiğidir.

Büyük adamları mümkün olan en kısa sürede çıkardığınızdan emin olun.Büyük adamları mümkün olan en kısa sürede çıkardığınızdan emin olun.
Büyük adamları mümkün olan en kısa sürede çıkardığınızdan emin olun.

Shogai gibi daha düşük seviyeli düşmanlar, bir dövüş sırasında sürekli olarak yeniden doğar. İdeal olarak, size daha fazla cephane ve sağlık vermek için oradalar – Beyin Toniği’ni hatırlıyor musunuz? Onları öldürmek bir sonuca varmak için bir araç olmalıdır. Gerçekten endişelenmen gereken daha güçlü düşmanlar. Sürekli bir düşman selini durdurmak için onları olabildiğince çabuk indirdiğinizden emin olun.

Deney

Lo Wang’ın elinde bir sürü numara var. Bazıları diğerlerinden daha kolay fark edilir. Hepsi düşmanlarınızı yok etmek için birleştirilebilir. Patlayıcı varilleri düşmanlara itmek için Chi-Blast’ı kullanın. Ya da daha iyisi, onu düşmanları tuzaklara itmek için kullanın. Kıskaç, zorlu bir noktadan kaçmak için harikadır. Kendinizi bir düşmana çekmek ve av tüfeğiyle patlatmak için de kullanılabilir. Bir keresinde bir grup iblisi eritmek için bir Disco Grenade (bir sonlandırıcı yaptıktan sonra aldığım bir eşya) kullandım. Dönen ölüm topunun lazerleri istemeden üzerinde olduğu zemini yok etti ve düşündüğümden daha fazla düşman öldürdü. Temel olarak, Shadow Warrior 3 yaratıcı olmayı ödüllendirir. Ve şiddetli. Yaratıcı şiddet.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1

Bir cevap yazın