Microsoft, hafta başındaki büyük bir derleme sürümünün ardından Dev Channel’da Windows 11 Insiders için küçük bir hizmet güncelleştirmesi yayımladı. Windows 11 Insider Önizleme Toplu Güncelleştirme Derlemesi 22567.100 (KB5012427) artık Geliştirme Kanalında kullanıma sunulmuştur.

Ancak Windows geliştirme ekibi, “Dev Kanalındaki yapılar için hizmet hattımızı test etmek için” tasarlandığı için yeni bir şey getirmiyor. Şirket, daha önce bir dizi düzeltme ve iyileştirme ile Insider Preview Build 22567’yi yayınladı.

Microsoft, Rusya’da Xbox Ürünleri Dahil Tüm Satışlarını Askıya Aldı

Pek çok önemli hata düzeltmesi yapılmış olsa da Microsoft, Windows Update’in artık yenilenebilir enerjiden yararlanacağına da söz verdi. Şirket şunları yazdı:

Windows Update, daha düşük karbon emisyonlarıyla sonuçlandığında, güncelleme yüklemelerini günün belirli saatlerinde planlamaya çalışır. Çoğu elektrik şebekesi, yenilenebilir kaynaklar ve fosil yakıtlar dahil olmak üzere birden fazla kaynaktan güç alır.

Mümkün olduğunda, Windows 11 artık daha fazla miktarda temiz enerji kaynağının (rüzgar, güneş ve hidro) mevcut olduğu zamanlarda güncellemeleri arka planda yüklemeye öncelik verecek. Kullanıcılar her zaman şuraya giderek güncellemeleri hemen yüklemeyi seçebilir: Ayarlar > Windows güncelleme ve “Güncellemeleri Kontrol Et”i seçin.

Şirket, bilgisayar prize takılıyken etkinleştirmek için mevcut bölgesel karbon yoğunluğu verilerini kullandığından bu özellik tüm bölgelerde mevcut değildir.

Bu hafta Windows Insiders’a sunulan bir diğer dikkate değer özellik, Android telefonunuzu cihaz kurulumunun (OOBE) bir parçası olarak PC’nize bağlama yeteneğidir. Bu, bilgisayarınızdan telefonunuzdaki her şeye anında erişebileceğiniz anlamına gelir.

Daha fazla ayrıntı ve tam sürüm notları için resmi Blog yazısı.genel-17

Bir cevap yazın