Samsung, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Apple’ın da aralarında bulunduğu büyük firmaların Ukrayna’yı işgali üzerine ülke ile bağlarını kesmesi nedeniyle “jeopolitik gelişmeler” nedeniyle Rusya’ya sevkiyatları askıya aldığını söyledi.

Güney Koreli teknoloji devi, dünyanın en büyük bellek yongası üreticisi ve Rusya’nın önde gelen akıllı telefon satıcısı.

Samsung yaptığı açıklamada, “Mevcut jeopolitik gelişmeler nedeniyle Rusya’ya sevkiyatlar askıya alındı.” Dedi.

“Bir sonraki adımlarımızı belirlemek için bu karmaşık durumu aktif olarak izlemeye devam ediyoruz.”

Karar, Batılı hükümetler, spor organizasyonları ve büyük şirketler Rusya’yı kesip komşusuna yönelik uluslararası çapta kınanmış saldırı üzerine cezai yaptırımlar uygularken geldi.

Bloomberg News’e göre Samsung, Rusya’daki akıllı telefon pazar payının yüzde 30’undan biraz fazlasını kontrol ediyor – teknoloji devinin toplam küresel akıllı telefon gelirlerinin yüzde dördü.

Hana Financial Investment tarafından hazırlanan bir rapora göre, Rusya’daki yarı iletken satışları da Samsung’un kârının yüzde 0,1’inden azını oluşturuyor.

ABD’nin önemli bir güvenlik müttefiki olan Güney Kore de bu hafta, büyük Rus bankaları ve ABD yaptırımlarına tabi yan kuruluşları ile finansal işlemleri engelleyeceğini duyurdu.

Samsung ayrıca, bölgedeki “insani çabaları aktif olarak desteklemek” ve mültecileri desteklemek için tüketici elektroniğinde 1 milyon dolar (kabaca 7,6 milyar Rs) ve çalışanlardan gelen gönüllü bağışlar dahil olmak üzere 6 milyon dolar (kabaca 45,8 crore Rs.) bağışlıyor. dedim.


En son Nokia, Samsung, Lenovo ve Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’ndeki diğer ürün lansmanlarının ayrıntıları için MWC 2022 merkezimizi ziyaret edin.genel-8

Bir cevap yazın