Londra merkezli risk sermayesi şirketi Flashpoint, yatırım yapmak için erken aşamadaki girişimleri keşfetmesine yardımcı olmak için Girişim İzcilik Programını ABD ve Avrupa’ya genişletiyor.

Flashpoint, melek yatırımcılar, avukatlar, teknoloji yöneticileri ve girişimcilerle ortak olacağını söyledi. Flashpoint ve potansiyel şirketler arasındaki tanıtımları kolaylaştırarak bağlantılarından “para kazanabilecekler”.

Flashpoint, gözcülerin Flashpoint’in bir işletmeyle iletişim halinde olup olmadığını görebileceği bir portal üzerinden çalışan programı 2021’de başlattı. İzciler daha sonra Flashpoint’in işletmelerle bağlantı kurmasına yardımcı olmak ve yatırım operasyonuna yardımcı olmak için ağlarını kullanır.

Genişleme planları arasında Orta ve Doğu Avrupa, İsrail ve Finlandiya’da iki izci bulunması yer alıyor. Flashpoint ayrıca, Orta ve Doğu Avrupa’daki kurucuları kendi iç pazarları dışında iş kurmaya yardımcı olmak için Batı Avrupa ve ABD’li izcilerle ortak olacak.

Alexander Konoplyasty ve Michael Szalontay, Doğu Avrupa ve İsrail’den yazılım şirketlerine yatırım yapmak için 2012 yılında Flashpoint’i kurdu. VC firması B2B SaaS ve B2C’ye odaklanıyor. Londra, Budapeşte, Varşova, Riga ve Tel Aviv’de ofisleri bulunmaktadır.

VC firması Pazartesi günü söyledi Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ışığında Moskova ofisini kapattığını ve bu operasyonları ve personelini Polonya ve Kıbrıs’a yerleştirdiğini bildirdi.

Flashpoint, yılda 20’den fazla işletmeye yatırım yapma olanağına sahiptir. 2021’de 23 yeni şirkete yatırım yaptı ve portföyüne toplam 93 milyon dolarlık 11 yeni yatırım yaptı.

Flashpoint, önceki yatırımları arasında Shazam, Chess.com ve Qonversion ile birlikte 500 milyon dolarlık varlıkları yönetiyor.genel-11

Bir cevap yazın