Super Metroid ve Castlevania: Symphony of the Night, Metroidvania’yı bu kadar sevilen bir oyun haline getiren bir-iki yumruktur, ancak her iki serinin de GBA’da – özellikle de ‘vania tarafında’ iyi olduğunu iddia edebilirsiniz. Steam’de taşınabilir harika bir Castlevania koleksiyonu olduğundan, bunun Steam Deck için mükemmel bir seçim olacağını düşünebilirsiniz.

Ama Konami’nin dediği gibi Steam mesajı Castlevania Advance Collection için: “Bu yazılımı satın almadan önce, SteamOS’u desteklemediği için Steam Deck’te oynatılamayacağını lütfen unutmayın.” (Aynı mesaj ekranda Steam sayfası Castlevania Yıldönümü Koleksiyonu için de.)

Mesele şu ki, Konami bu noktada kesinlikle yanlış görünüyor. İnsanların gösterdiği gibi GamingOnLinux, Castlevania koleksiyonu, Steam’in yerleşik Proton uyumluluğu özellikleri sayesinde Steam Deck’te gayet iyi çalışır. Oyunlar da gayet iyi oynuyor ve kaydetme durumları sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor.

Her iki koleksiyon da Valve tarafından Steam Deck uyumluluğu için resmi olarak derecelendirilmedi, ancak görünüşe göre, ne olursa olsun, taşınabilir Castlevania iyiliği ile muhtemelen şansınız yaver gidecek.

Eski oyunlar asla ölmez, ölmemeli de.oyun-2

Bir cevap yazın