Berlin yönlendirici üreticisi AVM, Fritz kutuları ve diğer Fritz cihazları için düzenli olarak güncellemeler yayınlar. Bunlara örneğin tekrarlayıcılar, elektrik hattı adaptörleri ve ayrıca Fritz telefonları dahildir. TECHBOOK, en son güncellemeler hakkında bilgi sahibidir.

AVM, cihazları için düzenli olarak güncellemeler dağıtır. Güncellemeler, Fritz kutuları, tekrarlayıcılar ve elektrik hattı adaptörleri için çok sayıda yenilik getiriyor. Şirket, mevcut büyük Fritzbox güncellemesi için genellikle sözde sürüm adaylarını bir laboratuvarda önceden hazırlar. Fritz laboratuvarından yapılan küçük güncellemeler yoluyla yeni özellikler de test edilmeye devam edecek. AVM’nin şu anda hangi cihazlar için güncelleme sunduğunu buradan öğrenebilirsiniz.

Lütfen aklınızda bulundurun:

Listeye, resmi Fritz!OS güncellemelerinin yanı sıra en son laboratuvar sürümlerini de ekledik. AVM, yeni fonksiyonları ilk olarak Fritz laboratuvarında test ettiğinden, yazılım, çalışma sırasında küçük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle Fritz laboratuvarının kurulumu ile ilgili yaptığımız yorumlarımızı not edin.

Ücretsiz BUZZ uygulamasıyla akıllı telefonunuzda en iyi teknoloji hikayelerini edinin! Buradan sizin için indirebilirsiniz iPhone veya Android-Mobil.

Bir bakışta mevcut Fritzbox güncellemeleri

Fritzbox 7590 AX, Fritz!OS 7.31’i alıyor

AVM, Fritzbox 7590’ın Wifi 6 sürümü için bir güncelleme sağladı. Fritz!OS 7.31, öncelikle daha sorunsuz İnternet bağlantıları sağlamak için tasarlanmıştır. Buna karşılık, denetleme (35b) ve vektör oluşturma (17a) ile ADSL2+ için kararlılık artırıldı. Ayrıca AVM, belirli ADSL2+ uzak sitelere veri hızlarını ve birlikte çalışabilirliği iyileştirdi.

Hücresel Fritz kutuları için güncelleme

Fritzbox 6840 LTE için de bir güncelleme mevcut. LTE yönlendirici, güvenilir kök sertifika yetkililerinin güncellendiği ve WLAN iletişimindeki güvenliğin artırıldığı Fritz!OS 6.87’yi alır. AVM ayrıca aşağıdaki ayarlamaları yaptı:

KABLOSUZ İNTERNET ERİŞİMİ

  • Sabit Gelen parçalanmış paketlerin ve toplu MPDU’ların (A-MPDU) (“frag saldırısı”) işlenmesindeki sabit güvenlik açıkları

sistem

  • Gelişme Güncellenmiş sertifikalar ve artırılmış kararlılık
  • Gelişme Fritz-Fon M2 için otomatik yazılım güncellemesi

Üretici de Fritzbox 6850 5G’nin yazılımını Fritz!OS 7.30’a yükseltiyor. Burada kapsamlı yeni işlevler yoktur. Bunun yerine, belirli SIM kart desteğiyle bir hatayı düzeltir. Sunrise/İsviçre sağlayıcısının kartları tanınmamış olabilir.

Mevcut FritzOS’taki yenilikler

Mevcut Fritz!OS ile AVM, Fritz cihazları için çok sayıda yeni işlev ve optimizasyon sunuyor. Bunlar sadece Fritz kutularının performansını artırmakla kalmamalı, aynı zamanda mobil cihazlardan WLAN bağlantılarını iyileştirmeli, VPN ağları üzerinden daha hızlı ve daha kararlı bağlantılar sağlamalı ve ev ağında daha fazla güvenlik sağlamalıdır. Genel olarak AVM, İnternet, telefon, akıllı ev ve ev ağı gibi tüm temel alanlarda yenilikler sunuyor.

Fritz!OS 7.25 ve daha yüksek sürümlere güncellemenin hangi ayarları ve işlevleri içerdiğini bağlantılı mesajda okuyun.

Fritz-Labor: Bu dikkate alınmalı

Fritz laboratuvarından bir güncelleme gelirse, resmi güncellemelere kıyasla diğer koşullar geçerlidir. Çünkü AVM, laboratuvar bellenimi ile daha sonra Ağustos sonunda veya Eylül başında büyük, resmi bellenim güncellemesinin bir parçası olacak yeni işlevleri test ediyor. Bu nedenle beta karaktere sahiptir. Üretici, yazılımı çalıştırırken sorunların ortaya çıkabileceğine de dikkat çekiyor.

Fritzbox’larında mevcut FritzOS kuruluysa, kullanıcılar bir Fritz laboratuvarını deneyebilir. Ancak yazılımı yüklemeden önce, yönlendiricideki veriler ve ayarlar güvenli tarafta olmak için yedeklenmelidir. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılar Fritz laboratuvarındaki laboratuvar aygıt yazılımını AVM web sitesi İndirin ve bilgisayarınıza bir ZIP dosyası olarak kaydedin. Dosyayı açtıktan sonra, kurulum için aşağıdaki adımlar gereklidir:

  1. Fritzbox arayüzünü tarayıcıda http://fritz.box ile çağırın ve gerekirse Fritzbox’ınız için şifreyi girin
  2. Menünün altında, etkinleştirmeniz gereken “Görünüm: Gelişmiş” altbilgisini bulacaksınız.
  3. Şimdi “Sistem / Güncelleme” altında “FritzOS dosyası” sekmesini bulacaksınız.
  4. Giriş alanında, önceden indirilmiş ve sıkıştırılmamış ZIP ​​dosyasının yolunu seçin ve “Güncellemeyi başlat”a tıklayın.

Ayrıca okuyun: Her bütçeye uygun en iyi Fritzbox alternatifleri

Fritzbox’ta laboratuvar aygıt yazılımı zaten kuruluysa, otomatik olarak yeni bir güncelleme sunulacaktır. Güncelleme işleminin birkaç dakika sürebileceğini unutmayın. Bu sırada yönlendiricinin bilgi lambası yanıp söner. Güncelleme tamamlandığında Fritzbox otomatik olarak yeniden başlar. Veriler ve ayarlar kaybolmaz, bu nedenle yönlendirici her zamanki gibi tekrar kullanıma hazırdır.genel-25

Bir cevap yazın