Facebook, Rusya’da reklamları kesiyor. Ülkedeki insanları hedefleyen reklamları duraklatıyor ve artık Rusya’daki reklamverenlerin “Rusya dahil olmak üzere dünyanın herhangi bir yerinde reklam oluşturmasına veya yayınlamasına” izin vermiyor. Cuma günü açıklandı. Hareketler, ülkeye karşı eylemlerinde büyük bir artışa işaret ediyor ve Ukrayna’yı işgaliyle bağlantılı Rus yanlış bilgilerinin Facebook reklamlarında görünmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Rusya Cuma günü erken saatlerde Meta’ya ait Facebook’u ülkede tamamen engellemeye başladı ve birçok Rus’un krizin ortasında sosyal medyaya paylaşımda bulunmasını engelledi. “Rus hükümetinin Rusya Federasyonu’nda Facebook’a erişimi engelleme kararının bir sonucu olarak, yakında milyonlarca sıradan Rus, güvenilir bilgilerden mahrum kalacak, aileleri ve arkadaşlarıyla günlük iletişim kurma yollarından mahrum kalacak ve konuşmaları susturulacak, Facebook, işgale tepkisini kataloglayan sayfasında söyledi. Blok da olabilir savaşı protesto eden Rusları önlemek sosyal ağda yayınlamaktan.

Facebook’un Cuma günü geç saatlerde aldığı karar, Google, Twitter ve SnapchatRusya’daki tüm reklamları duraklattı.genel-2

Bir cevap yazın