Microsoft 365 sonunda web uygulamalarını kullanmanın en rahatsız edici yönlerinden birini çözmüş olabilir.

Daha önce, ister iş ister kişisel olsun, farklı Microsoft 365 hesaplarında çalışmak isteyen kullanıcıların, geçiş yapmak istediklerinde çıkış yapmaları ve ardından tekrar oturum açmaları gerekiyordu.

Şimdi, Microsoft 365 web uygulamaları için hesap değiştirme ekleyerek, büyük miktarda zaman tasarrufu sağlayarak ve platformun küresel kullanıcı tabanındaki kan basıncını düşürerek bu sorunu ortadan kaldıracak yeni bir güncelleştirme hazır görünüyor.

Microsoft 365 hesap değiştirme

Resmi girişinde, Microsoft 365 yol haritasışirket, güncellemenin ileride farklı hesaplar arasında çalışmayı nasıl basitleştireceğini belirtiyor.

Kullanıcılar artık aynı tarayıcıda Microsoft 365 web uygulamalarında birden çok iş ve kişisel hesapta oturum açabilecek ve Microsoft, oturumu kapatıp tekrar oturum açmaya gerek kalmadan hesaplar arasında “sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceklerini” söylüyor.

Özellik şu anda geliştirme aşamasındadır, ancak tahmini çıkış tarihi Nisan 2022’dir, yani kullanıcılar bunu yalnızca birkaç hafta içinde görebilirler. Microsoft, piyasaya sürüldükten sonra hesap değiştirmenin genel olarak dünyadaki tüm Microsoft 365 web kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini söylüyor.

Microsoft 365, dünyanın dört bir yanındaki şirketler yavaş yavaş ofise dönerken teknoloji yığınlarını uyarlamaya çalıştıkça, son aylarda yeni müşteriler çekmek için çok çaba sarf ediyor.

Şirket, özellikle bazı kullanıcılar Google’ın yazılımının ücretsiz katmanını sona erdirme hareketinden memnun olmadığı için, Google Workspace veya diğer Microsoft Office alternatiflerinden ucuz fırsatlar ve daha fazla esneklik vaadiyle müşterileri yakalamayı amaçladı.

Ayrıca Microsoft 365’in güvenliğini artırmak için birkaç hamle yaptı ve Exchange Online aracılığıyla gönderilen tüm e-postaların yalnızca hem kimlik doğrulama hem de şifrelemeye sahip bağlantılar aracılığıyla teslim edilmesini sağlamak için yeni bir e-posta güvenliği katmanı ekledi.

Şirket ayrıca, sahteciliğe karşı korumasını daha da genişletmek amacıyla Office 365 için Microsoft Defender’ın yeni bir kimlik doğrulama mekanizmasını özelleştirmesine izin verdi.genel-6

Bir cevap yazın