Microsoft’un oyunlar da dahil olmak üzere ürünlerinin Rusya’daki satışını durdurmasından kısa bir süre sonra, EA şimdi de aynı şeyi yaptı. EA, Rusya ve Beyaz Rusya’daki oyunlarının ve içeriğinin satışını askıya aldığını ve bunun, şirketin bölgedeki kazançlı FIFA Ultimate Team işini de kesecek olan “sanal para birimi paketlerinin” satışını içereceğini söyledi.

EA, “Oyunlarımız ve içeriğimiz artık Origin veya EA uygulamasındaki Rusya bölge mağazamızda, oyun içi mağazalar da dahil olmak üzere satın alınamayacak,” diye açıklıyor EA. duyuru. Ayrıca oyunlarımızı mağazalarından kaldırmak ve bölgede yeni oyun içi içeriğin satışını durdurmak için platform ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.”

EA daha önce, oyunlarda temsil edilen gerçek dünyadaki spor organizasyonlarından bu takımların askıya alınmasının ardından Rus takımlarının mevcut FIFA ve NHL oyunlarından çıkarılacağını duyurmuştu. EA, “oyunlarımızın ve operasyonlarımızın diğer alanlarını değerlendirmeye devam ettiğini ve başka eylemlerle güncelleneceğini” söyledi.

Bu, Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov’un dünya çapındaki tüm oyun geliştiricilere Rus oyunculara erişimi askıya alma çağrısından sonra geldi. Fedorov’un açık mektubunda açıkladığı gibi, umut, bölgeyi dünya çapındaki mal ve hizmetlerden keserek, Rus sivillerinin işgali sona erdirmek için hükümetlerine daha fazla baskı yapmasıdır.

EA bugün yaptığı açıklamada, “Ukrayna’da ortaya çıkan çatışma karşısında şok olmaya devam ediyoruz ve dünya çapında barış ve işgale son verilmesi çağrısında bulunan birçok sese katılıyoruz” dedi. “Ukrayna halkıyla dayanışma içindeyiz. Öncelikli endişemiz, özellikle meslektaşlarımız ve ortaklarımız olmak üzere bölgedeki kişilerin süregelen güvenliğidir ve halihazırda yürürlükte olan programlarımızın ötesinde onlara en iyi şekilde nasıl yardımcı olabileceğimizi anlamaya çalışıyoruz.”

Ukrayna’yı kendiniz desteklemek isterseniz, bağış yapabilirsiniz. UNICEF, Sınırsız Doktorlarve Çocukların Sesleri bu bağlantılarda.oyun-2

Bir cevap yazın