bu sefer son Box, Starboard Value liderliğindeki aktivist yatırımcıların yönetim kurulunu ele geçirmesini ve şirketin yönünü dikte etmesini önlemek için dişleriyle tırnağıyla savaşıyordu. Aktivist yatırımcılar kazansaydı, CEO ve kurucu ortak Aaron Levie zorlanabilir ve şirket satılabilirdi.

Ancak Box galip geldi ve yönetim ekibini destekleyen hissedarlar bu hafta bir çeyrek ile ödüllendirildi. herkesin beklentilerini aşanşirketin kendi dahil.

Artık vekalet savaşı sona erdiğine göre, Box’ın gerçek kurumsal pazara daha fazla ilerlemek için son birkaç yılda inşa ettiği bazı girişimlerin meyvelerini verdiği açıktır. Alan Pelz-Sharpe, baş analist, Derin Analiz

Şirkete göre, Box’ın son çeyrek geliri, bir önceki yıla göre %17 artarak 233 milyon dolara ulaştı ve analistlerin 229 milyon dolarlık tahminlerini geride bıraktı. Gelir sonucu, Box’ın büyümenin %12 civarında bir yere ineceğine dair kendi tahminlerinin de önüne geçti. Hisseleri Cuma sabahı itibariyle haftalık %6’nın üzerinde yükseldi.

Starboard geçen yıl şirketin altında bir ateş yaktığında, Box çok farklı üç aylık sonuçlar bildirmişti. Büyüme, %8,3’lük anemik bir seviyedeydi ve şirketin liderliğine büyümeyi ve kârlılığı iyileştirmeye başlaması için baskı yaptı.

Geriye dönüp baktığımızda, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, şirket yavaş ama hızlanan bir büyüme yükselişine başladığında, bu çeyrek Box için en düşük nokta oldu:

Resim Kredisi: Kutu

Levie, Box’ın büyümesinin belirli bir alandan gelmediğini söyleyerek, şirketinin sonuçları konusunda anlaşılır bir şekilde iyimserdi.

“Hızla büyüyen küçük işletmelerden önemli dijital dönüşümden geçen büyük işletmelere kadar her şey oldu. Demek istediğim, bazı büyük, büyük kazançlarımız oldu. [including] büyük bankalar ve devlet kurumları ve büyük endüstriyel mal üreticileri. Bu yüzden çok geniş tabanlı oldu” dedi.

İş dünyasındaki artışın başlıca nedenlerinden biri, Zendesk’in de geçen yıl büyük bir başarı elde ettiği paketlemedir. Bir ürün paketi oluşturmanın SaaS şirketleri için iyi sonuç verdiği ortaya çıktı.

“Bence bir iş modeli açısından bu kadar önemli olan şey, paket planlara geçişimiz. Box’ın yeni bir kurumsal sürümü olan ve Box Shield, Box Governance ve eSign yeteneklerimize sahip Enterprise Plus’a sahibiz. [and others] hepsi bir süitte. Ve bu kesinlikle büyümemizi hızlandırdı ve daha fazla müşterinin tam platformumuzu benimsemesine yol açtı,” diye açıkladı Levie.

Box’ın faaliyet gösterdiği içerik yönetimi alanını izleyen bir firma olan Deep Analysis’in kurucusu ve baş analisti Alan Pelz-Sharpe, proxy mücadelesinin şirket için bir yük olduğunu ve artık geride kaldığını ve ilerleyebildiğini söyledi. .genel-24

Bir cevap yazın