Smilegate RPG ve Amazon Games, bot çalıştıran bir milyondan fazla “gayri meşru” Lost Ark hesabını yasaklıyor. Yasak dalgası bugün (4 Mart) geliştiricilerin oyundan botları belirlemek ve kaldırmak için araçlar yaratması nedeniyle gerçekleşiyor.

Lost Ark geliştiricileri, “Oyuncularımız için adil ve eğlenceli bir oyun deneyimi sağlamak takım için en büyük önceliktir” söylemek. “Bu yasak dalgasıyla büyük bir etki yaratmayı planlarken, yapılacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve oyuncuların bunun aktif ve devam eden bir süreçte yalnızca bir adım olduğunu bilmelerini istiyoruz. İleriye baktığımızda, hile karşıtı araçlarımızı genişletmeyi, bot tanımlama yöntemlerini iyileştirmeyi ve gerektiği kadar sıklıkta daha fazla yasaklama dalgası başlatmayı da içeren Lost Ark’taki bot kullanımı, hile ve zararlı davranışları büyük ölçekte tespit etmeye ve kaldırmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. ”

Ancak ekip, az sayıda oyuncunun yanlışlıkla bot olarak tanımlanabileceği konusunda uyarıyor. Geliştiriciler, “Bunun olmasını önlemek için mümkün olan her adımı attık, ancak uç vakaların meydana gelmesi mümkün” diyor.

Bu size olursa, destek sitesi burada.

Smilegate RPG ve Amazon Games, botların geçen ay piyasaya sürülmesinden bu yana MMORPG için büyüyen bir sorun olduğunu kabul ediyor. Sohbetler, yayınlandıktan sonra hızla altın spam ile doldu, ancak daha yakın zamanda çeşitli alanlarda çiftçilik yaparak botların kaynakları tükettiğini de gördük.

Diğer Lost Ark haberlerinde, Guardian Raids ve Abyssal Dungeons, oyunun sonunu “eğlenceden daha az sıkıcı” hale getirmek için sinirlendirilirken, Mart güncellemesinde bu ayın sonlarında yeni bir hikaye bölümü ve Abyss Raids geliyor.

Buna kendiniz giriyorsanız, Kayıp Ark’ın başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın.oyun-2

Bir cevap yazın