Gecko Robotics’in misyon ifadesi “Bugünün kritik altyapısını korumak ve yarına biçim vermek”tir. Bu kesinlikle, Fern Hollow Köprüsü’nün Ocak ayı sonlarında, Başkan Biden’ın altyapıyı konuşmak için ziyaret ettiği gün beş aracın ağırlığı altında çöktüğü, girişimin memleketi Pittsburgh’da doğru görünen türden bir şey.

Gecko’nun robotik ve yazılım çözümleri kombinasyonu, çatlakları ve diğer sorunlu alanları çok daha büyük problemler haline gelmeden önce keşfetmek için tasarlanmıştır. Spesifik olarak şirketin teknolojisi, petrol ve gaz, enerji, üretim ve savunma gibi şeyler için endüstriyel üretim yapılarını denetlemek üzere tasarlanmıştır. Buna boru hatlarından gemilere ve tanklara kadar her şey dahildir.

Bu hafta açıkladı 73 milyon dolarlık zam teknoloji geliştirme ve dağıtımını hızlandırmak için tasarlanmıştır. Tur XN LP tarafından yönetildi ve Kurucular Fonu, Drive Capital, Snowpoint Ventures, Joe Lonsdale, Mark Cuban ve Gokul Rajaram’ı içeriyor. 2019’da 40 milyon dolarlık bir turun ardından şirketin toplam finansmanını yaklaşık 122 milyon dolara getiriyor.

Bir sürümde XN ortağı Tim Brown, “Gecko’nun robotik, yazılım ve yapay zekadan oluşan benzersiz kombinasyonu, kritik altyapıyı denetleme, koruma ve verimli bir şekilde sürdürme yeteneğini kökten geliştiriyor” diyor. “Gecko’nun güçlü teknolojisini yeni coğrafyalara ve sektörlere genişleterek, müşterilerin varlıklarının güvenliğini ve performansını optimize etmek için fiziksel verileri toplamasına ve anlamlandırmasına yardımcı olan Jake ve Troy ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Teknoloji kesinlikle otomasyonun kirli ve tehlikeli kutularını işaretliyor. Yapıları son derece zorlu ve zor ortamlarda ölçeklendirmek için tasarlanmıştır. Robotlar, genellikle insan gözüyle görülemeyecek kadar ince olan hasarı tespit eder ve Gecko’nun yazılımı, olası sorunlu alanların belirlenmesine yardımcı olur.genel-24

Bir cevap yazın