Bu hikaye şu raporları içerir: cinsel taciz, taciz ve intihar.

Activision Blizzard’ın eşit ücret ihlalleri, cinsiyet ayrımcılığı ve cinsel taciz iddialarıyla ateş altına alınmasının ardından, şirket şimdi 2017 yılında intihar ederek ölen eski çalışanlarından birinin ailesi tarafından dava ediliyor.

Buna göre Washington postActivision Blizzard’da eski bir finans müdürü olan Kerri Moynihan’ın ailesi şimdi onun haksız ölümü nedeniyle şirkete dava açıyor. Moynihan, 2017 yılında bir şirket geri çekilmesi sırasında ölü bulundu. Aile, Moynihan’ın Activision Blizzard’da çalışırken yaşadığı cinsel tacizin, erkek iş arkadaşlarının çıplak görüntülerini yaymasından kısa bir süre sonra meydana gelen intihar nedeniyle ölümünde “önemli bir faktör” olduğunu söylüyor. ona. Olaydan ilk kez bahseden resmi 2021 California Adil İstihdam ve Konut Departmanı davasında, Moynihan’ın denetçilerinden biri de Moynihan’ın eşlik ettiği bir iş gezisinde yanında seks oyuncakları getirerek bu cinsel tacize katkıda bulunmakla suçlandı.

Bu iddialara ek olarak, Moynihan’ın ebeveynleri, kızlarının patronu Greg Restituito’yu, Moynihan ile ilişkisinin doğası hakkında Anaheim Polis Departmanından araştırmacılara yalan söylemekle de suçladı. Moynihan’ın ebeveynlerine göre, Restituito ve kızları, Moynihan’ın ölümünden sonra “gizlemek için bariz bir çaba sarf ettiği” bir cinsel ilişki yaşadılar. Davada yer alan bir polis raporunda, Restituito’nun “diğer çalışanlarla görünüşte olağandışı soruşturmalar yürüttüğü” belirtildi. [Kerri] ölümünden önceki gece.” Moynihan’ın ebeveynleri ayrıca kızlarının ölümünün ardından Activision Blizzard’ın Moynihan’ın cep telefonunun “silinmiş” olduğunu bildirdiğini, araştırmacılara şirket tarafından verilen dizüstü bilgisayarını vermeyi reddettiğini ve Restituito’nun dizüstü bilgisayarına ve cep telefonuna erişimi engellediğini belirtti.

Activision Blizzard’ın Moynihan’ın ölümündeki rolü iddialarının geçen yıl ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra şirket, iddiaları “çarpıtılmış ve çoğu durumda yanlış” olarak nitelendirdi. Activision Blizzard daha sonra Kaliforniya Adil İstihdam ve Konut Departmanı’nı intihardan söz ettiği için eleştirdi ve şunları yazdı: durumda ve onun yaslı ailesine aldırmadan.”

Washington Post’un raporuna göre Activision Blizzard, Moynihan’ın davasında ortaya atılan iddialara doğrudan yanıt vermeyi reddetti. Bunun yerine, bir sözcü şirketin “şirketin değerli bir üyesi olan Bayan Moynihan’ın trajik ölümüyle derinden üzüldüğünü” belirtti. Şikayeti uygun şekilde yasal süreç aracılığıyla ele alacağız ve aileye saygımızdan dolayı şu anda başka yorumumuz yok.”oyun-1

Bir cevap yazın