Her şey için bir tane – çok işlevli yazıcılar, dört adede kadar ayrı cihazı bir arada birleştirir. Bu onları özellikle evden çok çalışan insanlar için çekici kılıyor. Baskı, tarama, faks, fotokopi: TECHBOOK, çok yönlü en iyileri sunar.

Yazıcılar insan işçiler gibidir: çok yönlü cihazlar pahalıdır. En azından çok fazla yazdırmanız gerekiyorsa ve bu nedenle 4’ü 1 arada bir lazer yazıcı satın almayı düşünüyorsanız. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha ucuzdur, çok işlevli yazıcılar zaten orta fiyat segmentinde mevcuttur.

Çok işlevli yazıcılar ne yapabilmelidir?

Baskı, tarama, faks ve kopyalama yapabilen 4’ü 1 arada cihazın en önemli özellikleri baskı hızı, baskı kalitesi, renk doğruluğu ve mürekkebin kuruma süresidir. Ancak pratik ekstralar aynı zamanda bir cihazın verimliliğini de artırır. Örneğin, Bluetooth’lu çok işlevli yazıcılar, bir cep telefonundan yazdırma işlerini başlatma seçeneği sunar. Yazıcıdaki bellek kartı okuyucuları, diğer şeylerin yanı sıra, fotoğrafları yazdırırken bir PC’nin araya girmesini gereksiz kılan sapmaları da önler. USB bağlantısı ve ekran, cihazı çalıştırırken gözle görülür bir rahatlık sağlayan diğer özelliklerdir.

Ayrıca Okuyun: En İyi Renkli ve Siyah Beyaz Lazer Yazıcılar

Editörün önerisi: HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw

Stiftung Warentest’te 2,6 puanla kendi sınıfında test kazananı: HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw modeli, güçlü bir 4’ü 1 arada renkli lazer çok işlevli yazıcıdır (yazıcı, tarayıcı, fotokopi makinesi, faks, dupleks, LAN, AirPrint) Jet Intelligence ile. İkincisi, toner kartuşlarında geliştirilmiş baskı davranışı ve daha yüksek verimlilik sağlayan yeni bir teknolojidir. JetIntelligence kartuşları, yazdırırken daha fazla ayrıntı ve doygunluk sağlayan hassas bir tonerle donatılmıştır. Hızlı ağ yazıcısı, dakikada 27 sayfaya kadar (renkli ve siyah beyaz) yazdırma hızına sahiptir. Baskı kalitesi 600 × 600 dpi’ye (inç başına nokta) ulaşır. HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw lazer yazıcı, düşük güç tüketimine ek olarak, 50 yaprağa kadar otomatik belge besleyici, 300 yaprak besleme kapasitesi ve 10,9 cm ekran boyutuna sahip ayarlanabilir renkli dokunmatik ekranıyla da dikkat çekiyor.

mobilya

Avantajlar ve dezavantajlar HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw

 • + Çok hızlı çalışır
 • + Çıktılar suya ve solmaya karşı dayanıklıdır

Eksileri

 • – Biraz artan toner maliyetleri
 • – Garip devreye alma

Ayrıca ilginç: kartuş boş mu? Yazıcınızı nasıl kandırırsınız!

Çok yönlü mükemmel: Canon i-SENSYS MF643Cdw

Bu renkli lazer çok işlevli yazıcıya Stiftung Warentest tarafından toplam 2,8 puan verilmesi boşuna değil. Canon i-SENSYS MF643Cdw lazer yazıcı sağlamdır, hızlıdır, renkli ve siyah beyaz baskı yapar ve entegre WLAN arayüzü sayesinde bir ağ içinde de kullanılabilir. Ayrıca, bir ofis/ev içindeki herhangi bir cihazdan yazdırmayı sağlayan mobil cihaz aracılığıyla da bağlanabilirsiniz. A4 formatında yazdırma, kopyalama ve tarama standarttır ve cihaz dakikada 21 sayfa kapasitelidir. Otomatik çift taraflı baskı ve 12,7 cm ekran boyutuna sahip renkli LCD dokunmatik ekran da ekipmanın bir parçasıdır. Özellikle kayda değer olan, testte saygın bir 1.8 ile derecelendirilen iyi tarama özellikleridir.

mobilya

Avantajlar ve dezavantajlar Canon i-SENSYS MF643Cdw

Başına

 • + Sağlam, hızlı ve ağ bağlantılı
 • + İyi tarama özellikleri

Eksileri

 • – Biraz gürültülü
 • – Karmaşık kurulum

Pazarlık avcısı: Canon Pixma G7050

Baskı, tarama, kopyalama ve faks – dört yeniden doldurulabilir mürekkep tankına sahip ince çok işlevli yazıcı, 350 yapraklık düz kağıt kapasitesi, otomatik iki taraflı yazdırma ve dakikada 13 veya 6,8 ISO sayfası (siyah beyaz/renkli) sayesinde her şeye hazır ). Canon PIXMA G7050 modeli, yüksek çözünürlüğü nedeniyle özellikle resim ve renkli grafik yazdırmak için uygundur. Kullanılan mürekkep tankı sistemi de öne çıkanlardan biri. Dört büyük mürekkep tankını kendiniz doldurabilirsiniz, bu da sayfa başına baskı maliyetlerini düşük tutar. Bu nedenle cihaz, pahalı toner kartuşlarıyla çalışan klasik renkli lazer yazıcılara iyi bir alternatiftir. Ancak, bu mürekkep püskürtmeli yazıcı dakikada 13 veya 6,8 sayfa ile önemli ölçüde daha yavaştır. 1200 × 2400 dpi’ye sahip 16 bit düz yataklı tarayıcı, entegre faks ünitesi kadar ekipmanın bir parçasıdır. Yazıcı ile iş vericisi arasındaki iletişim, USB ve WLAN veya Ethernet üzerinden gerçekleşir.

mobilya

Avantajlar ve dezavantajlar Canon Pixma G7050

Başına

 • + İki kağıt besleme
 • + 4800 × 1200 dpi yüksek görüntü çözünürlüğü
 • + Düşük işletme maliyetleri

Eksileri

 • – Renkli lazer yazıcılardan önemli ölçüde daha yavaş

Karıştırıcı: Epson WorkForce Pro WF-4720DWF

Epson modeli WorkForce Pro WF-4720DWF müşterilerle yazışmak için bir faks makinesine ihtiyaç duyan yüksek hacimli küçük işletmeler için tasarlanmıştır. 4’ü 1 arada çok işlevli yazıcı, belgeleri hızlı ve doğru bir şekilde yazdırır. Mürekkep püskürtmeli dakikada 20 sayfaya kadar siyah beyaz ve renkli (normal kağıt) yazdırır, çıktılar lazer netliğindedir ve hemen leke tutmaz ve su geçirmezdir. Böylece onlara zarar vermeden bir fosforlu kalemle düzenleyebilirsiniz. Ancak grafiklerle ayrıntılar kaybolur. Ne yazık ki, 250 yaprak için yalnızca bir kağıt tepsisi var. Yazıcı için ayrı kartuşlar sağlanır. Sadece renk tükendiğinde değiştirilmeleri gerekir. Standart siyah kartuş 900 sayfaya kadar kapasiteye sahiptir. Yedek kartuşlar ayrıca isteğe bağlı olarak 2600 siyah beyaz sayfa ve 1900 renkli sayfa için XL mürekkep biçiminde mevcuttur. WiFi ve WiFi Direct, her yerden kablosuz yazdırmayı mümkün kılar. Yazıcıda ayrıca Epson var WorkForce Pro WF-4720DWF USB, WLAN ve Ethernet arayüzleri aracılığıyla.

mobilya

Epson WorkForce Pro WF-4720DWF’nin avantajları ve dezavantajları

 • + Çok iyi baskı kalitesi
 • + Fotoğraf baskıları için önerilir
 • + Yüksek çalışma hızı
 • + Basit kullanım

Eksileri

 • – Renkli baskı için nispeten yüksek takip maliyetleri
 • – Yalnızca bir kağıt tepsisi

İlham veren mono ton: HP Laser MFP 137fwg

HP MFP 137fwg modeli sadece siyah beyaz baskı yapabilmesine rağmen sadece bir lazer yazıcı değil aynı zamanda çok uygun fiyata çok işlevli bir cihazdır. Bununla yazdırabilir, kopyalayabilir, tarayabilir ve fakslayabilirsiniz, bu da daha yüksek hacimli baskıya sahip küçük ofisler ve özel kullanıcılar için ilgi çekici hale getirir. Dakikada maksimum 20 sayfalık baskı hızı büyük işler için tasarlanmasa da, 1200 × 1200 dpi çözünürlük sayesinde sonuçlar çok hassastır. Yerleşik ADF tarayıcı ise 600 × 600 dpi (faks modunda 203 × 196 dpi) elde eder.

Sayısallaştırılmış belgeler ya PC’ye ya da bağlı bir USB veri taşıyıcısına kaydedilir. Çok işlevli yazıcı HP Laser MFP 137fwg, Ethernet veya WLAN aracılığıyla bir ağ cihazı olarak kurulabilir ve bu da kullanıcının akıllı telefon veya tablet aracılığıyla HP Smart uygulaması aracılığıyla buna erişmesine olanak tanır. HP Kablosuz Doğrudan Baskıya ek olarak, çevrimiçi baskı hizmetleri Apple AirPrint ve Google Cloud Print de desteklenmektedir. Kağıt tepsisi 150 sayfalık bir kapasiteye sahip ve belki biraz küçük.

mobilya

Avantajlar ve dezavantajlar HP Laser MFP 137fwg

Başına

 • + Otomatik belge besleyici
 • + LAN ve WLAN
 • + AirPrint ve Cloud Print gibi hizmetlerle uyumlu

Eksileri

 • – Küçük kağıt tepsisi
 • – Dubleks yazdırma desteklenmiyor

Çözüm

Yiyebileceklerinizin üzerine yemin ederseniz, çok işlevli yazıcılar söz konusu olduğunda bir seçeneğiniz var: 4’ü 1 arada lazer yazıcılar her şeyin ölçüsü olabilir, ancak yalnızca üst fiyat segmentinde bulunurlar. Mürekkep püskürtmeli çok görevlilerden kurtulmak daha ucuzdur. Yine de lazer baskı kalitesinden vazgeçmek istemiyorsanız, renkli renk patlamaları olmadan yapmayı kabul edip etmeyeceğinizi düşünmelisiniz. Kalbinizin teslim edilmesini istediği her şeyin çok işlevli yazıcılarda bir bedeli vardır.genel-25

Bir cevap yazın