ABD merkezli ev kiralama şirketi Airbnb’nin Rusya ve Beyaz Rusya’daki tüm operasyonlarını askıya aldığını, CEO Brian Chesky 4 Mart’ta bir tweet’te doğruladı.

Chesky, şirketin devam eden Ukrayna krizinin ortasında her iki ülkedeki tüm operasyonlarını askıya alacağını duyurmak için Twitter’a gitti.

28 Şubat’ta Airbnb CEO’su ayrıca bir dizi tweet’te firmanın Ukrayna’dan gelen 100.000 mülteciye ücretsiz olarak ev sahipliği yapmak için belirlenmiş ev sahipleri ile çalıştığını duyurdu.

Tweet dizisinde Chesky, komşu ülkelerden insanları Airbnb’nin mültecilere barınma sağlamasına yardımcı olmaya çağırdı. Chesky, “En büyük ihtiyacımız, Polonya, Almanya, Macaristan ve Romanya dahil olmak üzere yakın ülkelerdeki evlerini sunabilecek daha fazla insan için.” Dedi.

Tüm konaklamaların ücretsiz olacağını, Airbnb ve bağışçıları tarafından ve “Ev Sahiplerinin cömertliği aracılığıyla” finanse edileceğini açıkladı.

Apple ve Google’dan TikTok ve Netflix’e kadar birçok teknoloji kuruluşu, Rusya’daki hizmet ve ürünlerinde kısıtlamalar olduğunu duyurdu.

Ukrayna hükümeti ayrıca oyun, e-spor ve internet altyapısıyla ilgili olanlar da dahil olmak üzere yaklaşık 50 ek teknoloji şirketini ülkede devam eden eylemleri için Rusya’ya kısıtlamalar getirmeye teşvik etme planlarını dile getirdi.


En son Nokia, Samsung, Lenovo ve Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’ndeki diğer ürün lansmanlarının ayrıntıları için MWC 2022 merkezimizi ziyaret edin.genel-8

Bir cevap yazın