Doom tasarımcısı John Romero, Rusya’nın ülkeyi işgal etmesinin ardından Ukrayna halkını ve ilgili insani çabaları desteklemek için yeni bir Doom II seviyesi yayınlıyor.

Romero, Twitter’da 1994 oyunu için yeni seviyeyi 5€’ya çıkardığını duyurdu. Gelirin %100’ü Kızılhaç ve BM Merkezi Acil Müdahale Fonu’na bağışlanacak.

Bu seviyeye One Humanity denir ve oyunun ilk olarak 1994’te piyasaya sürülmesinden bu yana Romero’nun ilk Doom II seviyesidir. Doom II’nin orijinal bir kopyası ve modern bir kaynak bağlantı noktası gereklidir. Yapabilirsin Romero’nun web sitesinden yeni seviyeyi buradan satın alın.

Saldırıların ardından Ukrayna, PlayStation, Xbox ve eSports kuruluşlarından Rusya’yı desteklemeyi bırakmalarını istedi. Birden fazla film stüdyosu ülkede yeni film yayınlamayı durdururken, Apple artık orada herhangi bir ürün satmıyor.

Ek olarak, Ukraynalı geliştirici GSC Game World, şirket bu süre zarfında kendilerini ve ailelerini korumaya daha fazla odaklandığından Stalker 2’deki geliştirmenin “araya kaydığını” duyurdu.

Yardım çabalarına yardım etmek istiyorsanız, Ukrayna Kızılhaçı ve Unicef ​​gibi bağışta bulunabileceğiniz insani yardım kuruluşlarının bir listesini hazırladık.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1

Bir cevap yazın