Aksine LG karar verdi Akıllı telefonlardan vazgeçip diğer işlerine odaklanan Güney Koreli şirket, son bir çaba sarf etmeye ve daha popüler cihazlarına şık bir çıkış sunmaya hazır.

Normal şartlar altında, 2020’de piyasaya sürülen bir akıllı telefon olan LG Velvet, Android 12 için mükemmel bir şekilde uygun olurdu. Ancak LG’nin mobil bölümü kapatıldığından, şirketin telefonları için Android yol haritasının durumu biraz gizemli oldu.

Bir LG akıllı telefonun başka bir Android güncellemesi alıp almayacağından emin olmanın tek yolu, şirketin konuyla ilgili bir açıklama yapmasıdır. Neyse ki, LG Velvet ile tam olarak bu oldu ve daha da iyisi, çözünürlüğün olumlu olması.

Güney Koreli şirket ilan edildi Bugün, bir avuç Android güncellemesi, LG Velvet de dahil olmak üzere bazı eski telefonlarına gidecek. Listedeki cihazların çoğu yalnızca güvenlik güncellemelerini alacak olsa da, LG Velvet’in Android 12’yi alacağı onaylandı ( XDA Geliştiricileri).

Herhangi bir ETA olmamasına rağmen LG, Velvet kullanıcılarının Q1 2022’de bir noktada Android 12’ye güncelleme yapabileceklerini söylüyor. Bu, LG Velvet’in ion 2020’yi piyasaya sürmesinden bu yana aldığı ikinci büyük Android işletim sistemi güncellemesi olacak ve büyük olasılıkla sonuncusu.

LG Velvet’inizi yalnızca yazılım desteği eksikliğinden dolayı daha yeni bir telefon lehine emekliye ayırmayı planlıyorsanız, konumunuzu yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. En azından bu yılın sonlarına kadar, Android 13’ün gelmesi beklenene kadar, LG Velvet’in Google’ın işletim sisteminin yeni bir sürümünün resmi kanallardan geçmesi pek olası değil.telefon-1

Bir cevap yazın