WhatsApp mesaj tepkileri, masaüstü beta sürümünde geliştirme aşamasında tespit edildi ve bu, Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma hizmetinin, özelliği yaklaşan bir güncellemede yayınlayabileceğini düşündürdü. Mesaj tepkileri, kullanıcıların bir mesaja hızlı bir şekilde bir emoji “tepkisi” atamasına olanak tanır ve Meta’ya ait olan Facebook ve Instagram da dahil olmak üzere birçok popüler masaj uygulamasında desteklenir. Bu arada WhatsApp, yeni bir Durum güncellemesi yayınlarken alıcıları düzenlemek için yeni bir kısayol üzerinde çalışıyor ve kullanıcıların her güncelleme için hedef kitleyi belirlemesine olanak tanıyor. Bu özelliklerin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

WhatsApp özellikleri izleyici tarafından paylaşılan bir WhatsApp Desktop beta ekran görüntüsüne göre WABetaBilgi, platform, masaüstü uygulamasına mesaj tepkileri desteği eklemeye çalışıyor gibi görünüyor. İzleyiciye göre, özellik henüz geliştirme aşamasında olduğu için şu anda beta test kullanıcıları için mevcut değil. İlk olarak Ağustos 2021’de tespit edilen WhatsApp için mesaj tepkilerinin aylardır Android ve iOS’ta geliştirilmekte olduğu bildiriliyor ve bu özelliğin kısa görüntüleri de çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Mesaj tepkileri özelliğinin ekran görüntüsü, WhatsApp Desktop beta’daki bir sohbette bir mesajın yanında, bir emoji simgesi biçiminde mesaj tepki düğmesini gösterir. WABetaInfo’ya göre, bu düğme yalnızca imleci bir mesajın üzerine getirdiğinizde görünecektir. Tepki düğmesine tıklamak, mesaja tepki vermek için seçilebilen altı emojilik bir satır görüntüleyecektir. Başparmak yukarıya, kırmızı kalp, sevinç gözyaşlarıyla dolu yüz, şok olmuş yüz, ağlayan yüz ve katlanmış eller emojisi ekran görüntüsünde gösterilmektedir. Bu arada Instagram ve rakip mesajlaşma servisi Signal, herhangi bir emoji ile tepki verme yeteneği sunuyor.

WhatsApp, kullanıcıların herhangi bir sohbetteyken Durum güncellemeleri için hedef kitleyi seçmesine izin verebilir
Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

Aralık ayında WhatsApp, benekli Altyazı çubuğunu güncellemeye çalışarak, kullanıcıların bir WhatsApp sohbetindeyken bir resim veya video için farklı alıcılar seçmesine veya bunu bir Durum güncellemesi olarak paylaşmasına olanak tanır. Mesajlaşma servisi, bir görsele göre yeni bir gizlilik kısayoluyla bir resmi Durum olarak paylaşma yeteneğini geliştirmek için çalışıyor. rapor özellik izleyici tarafından.

Bir WhatsApp sohbetinin içinden bir resme tıklayıp Durum düğmesine dokunan kullanıcılar, o Durumu göndermeden önce hedef kitleyi de görebilir ve seçebilir. Bunlar üç seçeneği içerir: Kişilerim, Kişilerim hariçve Sadece şununla paylaş…özellik izleyici tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre.

Masaüstü uygulaması için mesaj tepkileri özelliği ve Durum güncellemeleri için yeni gizlilik kısayolu, sırasıyla WhatsApp Desktop ve Android için WhatsApp’ın beta sürümlerinde tespit edilmiş olsa da, bu özellikler şu anda geliştirme aşamasındadır. Bu, kullanıcıların önce uygulamanın beta sürümlerinde ve daha sonra kararlı kanalda etkinleştirilene kadar bunlara erişemeyecekleri anlamına gelir. WhatsApp henüz her iki özelliğin ayrıntılarını açıklamadı.
genel-8

Bir cevap yazın