Elon Musk olmayacak SEC’den beklenen bir molayı yakalayın yakın zamanda. Kaynaklar Wall Street Journal iddia SEC, Musk ve kardeşi Kimbal’in son hisse satışlarıyla içeriden öğrenenlerin ticareti düzenlemelerini ihlal edip etmediğini araştırıyor. Yetkililer, Elon’un Kimbal’e bunu planladığını söylemiş olabileceğinden endişeliler. Twitter takipçilerine sor Kardeşin 6 Kasım tweet’inden sadece bir gün önce 88.500 hisse satmasına yol açan Tesla hisselerinin satışı hakkında. Eğer öyleyse, şirket şefi, çalışanların açıklanmayan bilgiler üzerinde ticaret yapmasını engelleyen kuralları çiğnemiş olabilir.

Kimbal Musk, bir plan kapsamında düzenli aralıklarla Tesla hisse senedi ticareti yaptı. Bir SEC’e göre 5 Kasım’da yapmadı dosyalama.

SEC’den yorum istedik. Tesla, 2020’de iletişim ekibini dağıttığı için yorum yapmak için müsait değil. Ancak Musk, Komisyon ile açıkça dostane ilişkiler içinde değil. dedi bir gün önce SEC’in başlattığına inandığı bir kavgayı “bitireceğini” söyledi.

Rapor doğruysa, soruşturma yıllarca süren bir kan davasına daha fazla gerilim katacaktır. 2018’de, SEC’in Musk’a karşı şirketin özelleştirilmesiyle ilgili tweet’ler üzerine harekete geçmesiyle başladı. Musk iken bir anlaşmaya varıldı Bu, mali açıdan ilgili herhangi bir sosyal medya gönderisi için onay gerekliliklerini içeriyordu, bu ikisi arasındaki mücadelenin sonu değildi. SEC oldu Musk’ın tweetlerine bakmak son birkaç yıldır üretimle ilgili tweet’ler onaylanmadı ve sadece birkaç gün önce mahkeme celbi Tesla EV üreticisinin 2018 anlaşmasını onurlandırma süreçleri hakkında bilgi için.

Musk, aynı zamanda SEC ile halka açık bir şekilde fikir alışverişinde bulundu. Bu yıl, düzenleyiciyi kendisini haksız yere dışlayan ve mahkemeyi izleme dışında bırakan bir “taciz kampanyası” yürütmekle suçladı. Saniye suçlamaları reddetti. Bu iddiaların arkasındaki gerçek ne olursa olsun, Musk’ın açık kollarla yeni bir soruşturmayı hoş karşılamayacağını varsaymak güvenli.

Editörün Notu: Bu makale ilk olarak Engadget.genel-24

Bir cevap yazın